JC_Denton

Εντυπωσιακές λήψεις του h/w μας, με θερμική κάμερα!

Recommended Posts

[WRAPLEFT]http://img169.imageshack.us/img169/1378/0a0a0nh2.jpg[/WRAPLEFT] Μια ενδιαφέρουσα "είδηση" έρχεται από το PC Games Hardware. To γερμανικό αυτό site, κατάφερε και πήρε στα χέρια του μια θερμική κάμερα, που καταγράφει στο ορατό φάσμα τις αλλαγές της θερμοκρασίας πάνω σε ένα αντικείμενο, αναπαριστώντας με τα διάφορα χρώματα τις διακυμάνσεις αυτής πάνω στα υλικά. Έτσι, με τη βοήθεια αυτής της κάμερας, μπορούμε να δούμε ποιες είναι οι πιο θερμές και πιο ψυχρές επιφάνειες πάνω στο hardware μας, την ώρα που αυτό λειτουργεί. Σίγουρα λοιπόν, εκτός από πολύ εντυπωσιακό, είναι και κάτι χρήσιμο που ίσως μας βοηθήσει στην καλύτερη ψύξη των εξαρτημάτων μας.

Μερικές από τις φωτογραφίες του PCGH:

Σκληρός δίσκος:

wrmebildkamera10uu9.jpg

Μνήμη RAM:

wrmebildkamera00mp0.jpg

Επεξεργαστής AMD χωρίς πάστα:

wrmebildkamera02kv1.jpg

Επεξεργαστής AMD με πάστα:

wrmebildkamera11cg6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο...μπορώ να τραβήξω σε ταινία και το αμάξι μου?

Νομίζω πώς βγάζουν καπνούς τα φρένα μερικές φορές.. :hehe:

εδώ κάναμε αμάν να δούμε το δρόμο από την καπνίλα κατεβαίνοντας από πευκί και μου λες ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ??

Link to comment
Share on other sites

γτ για να αναψουν τα φρενα πρεπει να εχει φορτηγο???ελεος...

απλα ο γοριλλακος θα πηγαινει λιγοοο-μαλιοκουβαρα....εχω αδικο??:P

Link to comment
Share on other sites

γτ για να αναψουν τα φρενα πρεπει να εχει φορτηγο???ελεος...

απλα ο γοριλλακος θα πηγαινει λιγοοο-μαλιοκουβαρα....εχω αδικο??:P

επειδή θα μπει καμιά ψυχή κ θα διαβάσει κ θα του τα ψάλλει, θα σε ενημερώσω ότι πηγαίνει στρωτά και πολιτισμένα, απλά είχε μπλεχτεί ένα πετρουλάκι στις δαγκάνες και προκαλούσε τριβή... :whoohoo::whoohoo::whoohoo::whoohoo::whoohoo:

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes::confused::shades:

κάτι παίζει εδώ...

μη ποστάρω τώρα έγκυρες φωτογραφίες κατάβασης Πευκί όπου μετά από βλάβη στο φίλτρο αέρα (του air condition) η ομάδα της Seat είδε τρελλή προσπέραση από την ομάδα της Αudi. Λίγο μετά έγινε στάση για επανατοποθέτηση του φίλτρου από τον έμπειρο (jedi) συνοδοδηγό ενώ φήμες αναφέρουν πως ο οδηγός του προπορευόμενου Audi σταμάτησε για οπτικό έλεγχο στα πυρωμένα δισκόφρενα του...

ewb_0538_1_1315425.jpg

α και

STAY ON TOPIC

:harhar:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now