gus

Phenom 1055T στα 95W?

Recommended Posts

Oh yes. Είναι διαθέσιμος κανονικά από Oktabit, οπότε σε οποιονδήποτε από τους συνεργάτες της εταιρίας μπορείς να τον προμηθευτείς.

Γιατί δεν δίνεις άλλα 20~30euro να πάρεις ή τον 1075Τ είτε τον 1090Τ που είναι και ξεκλείδωτοι?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το link που εδωσες μιλαει για 125W...

Ο 1075Τ βλεπω οτι εχει μονο 10? διαφορά στο Πλαισιο. Αν η μονη διαφορα του με τον 1055Τ ειναι η δυνατοτητα ξεκλειδωτου o/c, τοτε θα προτιμουσα τον κλειδωμενο, μιας και δεν ασχολουμαι με o/c. Kαλυτερα κατι μικροτερο αλλα σιγουρο και σταθερο:)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το link που εδωσες μιλαει για 125W...

Ο 1075Τ βλεπω οτι εχει μονο 10? διαφορά στο Πλαισιο. Αν η μονη διαφορα του με τον 1055Τ ειναι η δυνατοτητα ξεκλειδωτου o/c, τοτε θα προτιμουσα τον κλειδωμενο, μιας και δεν ασχολουμαι με o/c. Kαλυτερα κατι μικροτερο αλλα σιγουρο και σταθερο:)

Sorry my bad δεν το πρόσεξα... άρα η απάντηση στο ερώτημα σου είναι όχι. :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να διορθώσω το αρχικό μου ποστ λόγω απροσεξίας της διευκρίνησης σου ότι αναφερόσουν μόνο στο chip των 95W.

το συγκεκριμένο chipακι δεν έχει έρθει ποτέ Ελλάδα από τον επίσημο και μοναδικό διανομέα της AMD στην Ελλάδα, την Oktabit.

Οπότε για να ξανα απαντήσω όχι δεν θα τον βρεις available.

Link to comment
Share on other sites

Οτι cpu και να παρεις AMD αν εχεις το κουτι του γινεται RMA στην ΑΜD κατευθειαν. Δεν παιζει ρολο απο που το εχεις παρει.

Τα μεταφορικα στα λεει απο κατω απο εκει που λεει Place Bid.

Αν δεν λεει μιλα με τον πωλητη και δες αν το στελνει Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Οτι cpu και να παρεις AMD αν εχεις το κουτι του γινεται RMA στην ΑΜD κατευθειαν. Δεν παιζει ρολο απο που το εχεις παρει.

Τα μεταφορικα στα λεει απο κατω απο εκει που λεει Place Bid.

Αν δεν λεει μιλα με τον πωλητη και δες αν το στελνει Ελλαδα.

Eαν τον αγορασω απο ενα καταστημα, πχ. απο το Πλαισιο, ξερω οτι εχω 3 χρνια εγγυηση, δηλαδη εαν χαλασει μεσα σε αυτα τα 3 χρονια το παω πισω και μου τον αντικαθιστουν βασει της αποδειξης.

Εαν ομως τον αγορασω απο το ebay πως θα γινει αυτο?...

Για τα μεταφορικα ρωτησα απο περιεργεια, ποσο περιπου παει?

Link to comment
Share on other sites

αν αγορασεις ebay κατοπιν συνεννοησης με την amd, το στελνεις σε αυτους και στον αλλαζουν.

μεταφορικα απο ebay προς εσενα ειναι αναλογα την χωρα του αποστολεα. υπολογισε απο 5 εως 15? γενικα.

και για να σε προλαβω, μεταφορικα απο σενα προς amd, τα πληρωνει η amd. (συνηθως)

Link to comment
Share on other sites

Kαι πως "θα αγορασω ebay κατοπιν συνερννoησης με την ΑΜD"?

Τελοσπαντων, εγω δε θα εστελνα στα τυφλα κατι να μου το αλλαξουν(αν το αλλαξουν κιολας). Προτιμω το συγκεκριμενο μαγαζι απ οπου το πηρα, ωστε να γινει αμεσα η δουλεια και οχι απροσωπα και αοριστα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now