xINTELakiasx

New o/c - gaming pc complet

Recommended Posts

Γεια χαρα σε ολους ξανα :D

τελικα το πηρα αποφαση θα ξαναφτιαξω pc απο την αρχη.....

διοτι μολις βρηκα το προβλημα....το ανεφερα στο αλλο θρεντ με τις μνημες....

λοιπον.....εφοσον το μποβλημα ηταν στην μητρικη τελικα:( προσανατολιζομαι να επενδυσω σε μια καινουργια mobo , και μια καλη οθονη αφου τα υπολοιπα που διαθετω επαρκουν για μια καλη συνθεση....:P..τζισους:T:

λοιπον...εχω μερικες ιδεες για mobo.....

http://www.ntl.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=430&category_id=4&option=com_virtuemart&Itemid=537&lang=el

http://www.ntl.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=430&category_id=4&option=com_virtuemart&Itemid=537&lang=el

για οθονη δεν γνωριζω τιποτα........παντος για οθονη εχω Budget γυρω στα 150-170ευρω και για μοβο μεχρι 200ευρωπουλα....

Εσεις τι λετε? τι με συμφερει να παρω τωρα πιο πολυ για να αρχισω και εγω να κανω αξιοπρεπες ο/c......:gizmo:

edit:αυτη την στιγμη εχω: CPU Intel i5 2500k-PSW:750W-GFks:ATI HD5770 1Gb DDR5 -4GB RAM-HDD500G

αν παρελειψα να αναφερω κατι ρωτιστε με και θα σας πω.....

Link to comment
Share on other sites

Με την γραφικών που έχεις πάντως σε ανάλυση μεγάλη όπως αυτή των περισσότερων 23ίντσων οθόνων ( όπως και της U2311 που σου πρότεινε σωστά ο Bloody.k ) θα πρέπει να βάζεις στο medium ή και πιο κάτω τις ρυθμίσεις των games γιατί η κάρτα γραφικών σου δεν είναι ισχυρή αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα αυτη μου αρεσε πιο πολυ και σαν εξοπλισμος και σαν εμφανιση και εγινε ενα προβλημα με τα λινκς........

http://www.ntl.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=417&category_id=4&option=com_virtuemart&Itemid=537&lang=el

και αυτην ηθελα να πω.....:D

η οθονη πολυ καλη ειναι αλλα HDMI θυρα δεν εχει?

Inputs VGA 15 pin-D Sub, DVI-D, DisplayPort, 4x USB 2.0 :S

Link to comment
Share on other sites

γιατι να ειμαι τοσο ασχετος πανω στο harware.....γιατι??? :(

τοτε ειμαι ανοιχτος και για καρτα γραφικων......τι πιστευετε οτι θα ηταν καλο να επιλεξω?

μιας και οταν την επελεξα πιστευα οτι θα ειναι υπεραρκετη για κανα 2 χρονακια........

απο πλευρας σας τι θα με συμφερε να αλλαξω στο θεμα επιδοσεων και ο/c?

οθονη το κλειδωνω σε αυτην την dell !!!! :D

Link to comment
Share on other sites

δεν χανεις κατι που δεν εχει hdmi,ουτοσιαλως με την καρτα που εχεις μπορεις να συνδεσεις την οθονη ειτε μεσω dvi ειτε μεσω display port.δεν σου προσφερει κατι παραπανω το hdmi εκτος αν θες να μεταφερεις και ηχο

edit:τι budget εχεις για την καρτα γραφικων?

Link to comment
Share on other sites

μονο σαν ποιοτητα εικονας σαν τιποτα παραπανω και οχι ηχο δεν θελω να μεταφερω :)

οποτε ειπαμε dell :D και η τιμουλα της ειναι πολυ ελκυστικη :D

mobo την maximus gene

οθονη την dell u2311h

για τα υπολοιπα καμια ιδεουλα ακομα?

Edited by George_o/c
Δεν κάνουμε πολλαπλά posts το ένα μετά το άλλο. Υπάρχει και το κουμπάκι edit :)
Link to comment
Share on other sites

οοοοοοο:eek::eek::eek::big_boss:

ορεα καρτουλα!!!! πολυ καλα χαρακτηριστικα εχει και πιστευω θα ειναι πολυ καλη αλλα θα πρεπει να περιμενει μεχρι τον νοεμβριο για να την αποκτησω no so much money at the moment...:handshake...:'(....

οποτε πιστευω τα καλυψαμε σχεδον ολα :D

καμια συμβουλη για ψυκτρες? αεροψυξη

απο υδροψυξη δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστες σε θεματα διαρροων κτλ.....

firekiller ορεο review btw :)

Link to comment
Share on other sites

βασει αυτου η καλυτερη αεροψυχτρα ειναι αυτη.παρολα αυτα και μια πιο φθηνη οπως αυτη θα κανει μια χαρα την δουλεια της,δεν ειναι και πολυ θερμος ο 2500k.ακομα και η στοκ ψυχτρα με σχετικα μικρο oc κραταει μια χαρα.στην θεση σου δεν θα μπλεκομουνα με νερα

Link to comment
Share on other sites

κοίτα η twin frozr III Pe/oc είναι πολύ γ@μάτη κάρτα.

Παίζω metro 2033 1920x1080 με τα πάντα πάνω κι παίζει very smooth.Τώρα με tesselation τα frames πέφτουν σε κάποιες πιστες κι το απενεργοποίησα,αλλα παίζει τέλεια in general

όσο για ψυχή πας για αέρα γιατί θέλει χρήμα η υδρόψυξη

μετά πας σε A70@40 ευρώ ή A50@30 ευρώ

καλύτερα την A70 πάντως

Link to comment
Share on other sites

bloody.k τι θηριο ειναι αυτο!!!!!!!

οποτε κανα 500αρικο για τον οκτομβριο και απο νοεμβριο την 6950 :D

οταν τα συγκεντρωσω ολα θα ανοιξω θρεντ για να κανω σωστα και ο/c :D

σας ευχαριστω πολυ για τις γρηγορες απαντησεις και την βοηθεια :)

με καλυψατε σε ολα :)

οπα οπα οπα!!!!η ψυκτρα αυτη δεν κανει για σοκετ 1155....

παιζει ρολο η οχι?

ntel LGA1366

LGA1156

LGA775

AMD AM2

AM2+

AM3 (backplate required)

Edited by George_o/c
Δεν κάνουμε πολλαπλά posts το ένα μετά το άλλο. Υπάρχει και το κουμπάκι edit :)
Link to comment
Share on other sites

αυτα τα χαζα με τις συμβατοτητες δεν τα καταλαβαινω καθολου ...μα καθολου....τι να κανω για να μην μπερδευομαι τοσο πολυ ρε σεις......

ευχαριστο για την διευκρινιση firekiller :)

ορεα firekiller λοιπον πιστευω οτι διμιουργισαμε ορεο συστηματακι :D

συγκεκριμενα:

CPU:INTEL I5 2500k

PSU:750W

Coolling:A70

GPU:ATI 6950 twin frozr III Pe/oc

Screen:dell u2311h

mobo:maximus gen

RAM:4GB

HDD:500GB seagate

κανεις να κανει καποια ακομα διωρθοση /προταση πριν το κλειδωσω?

Edited by George_o/c
Δεν κάνουμε πολλαπλά posts το ένα μετά το άλλο. Υπάρχει και το κουμπάκι edit :)
Link to comment
Share on other sites

οχι banana δεν ειναι :D απλα δεν το θυμαμαι την μαρκα. το ειχα παρει απο το πλαισιο και το ειχανε μεχρι προ 4 μηνων....τωρα που κοιταξα δεν το εχουν....

ονομα ειναι παντως για να σου απαντησω...οχι μπανανε電力供應 :D

ωραια παιδια αμα ειναι το κλειδωνω τωρα και μολις παρω τα πολυποθητα parts στα χερακια μου:whoohoo::whoohoo::whoohoo::whoohoo::whoohoo:

θα σας μεταφερω εντυπωσεις και διαφορα επιδοσεων με την πρωην μπακατελα μου ;P..

:respekt::respekt::respekt::respekt::respekt::respekt: σε ολους σας και σας ευχαριστω για την γρηγορη βοηθεια σας και το ενδιαφερον σας :righton:

edit:ηδη mobo kai cooler A70 εχουν γινει παραγγελια :D

Edited by George_o/c
Δεν κάνουμε πολλαπλά posts το ένα μετά το άλλο. Υπάρχει και το κουμπάκι edit :)
Link to comment
Share on other sites

Όπως και στο προηγούμενο thread, να επισημάνω και εδώ ότι δεν κάνουμε double posts και triple posts όταν δεν συντρέχει λόγος. Υπάρχει και το κουμπάκι του edit! :)

Κατά τ' άλλα να είσαι σίγουρος ότι το πρόβλημα με την μείωση των FPS που είχες, θα εξαλειφθεί τώρα με την 6950 ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now