DBC

Apple iPhone 4S: Ξεπερνά τις 4 εκ. μονάδες σε πωλήσεις

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Apple iPhone 4S: Ξεπερνά τις 4 εκ. μονάδες σε πωλήσεις]http://reviews.hwbox.gr/news/apple.jpg[/NEWS_IMG]Ακόμη ένα iPhone μοντέλο, ακόμη μια λαμπρή εμπειρία για την Apple. Aυτό μπορούμε να συνάγουμε από την τελευταία ανακοίνωση της εταιρειας ότι το iPhone 4S σημείωσε αριθμό 4 εκ. πωλήσεων σε μόλις τρείς μέρες από την παρουσίασή του. Στελέχη της Apple, ανέφεραν ότι πρόκειται για μια λαμπρή πορεία, αριθμός πωλήσεων που αποτελεί ρεκόρ όντας μάλιστα διπλάσιος από τις πωλήσεις του iPhone 4 στις πρώτες μέρες κυκλοφορίας του. Η συσκευή είναι διαθέσιμη σε Αμερική, Αυστραλία, Καναδά, Γαλλία, Γερμανία, Ιαπωνία και στην Αγγλία, ενώ λέγεται ότι θα φτάσει σε επιλέον 22 χώρες μέχρι τις 28 Οκτωβρίου. Στο ίδιο κλίμα βρίκεται και το iOS 5 αλλα και η υπηρεσία iCloud.

[img_ALT=Apple iPhone 4S: Ξεπερνά τις 4 εκ. μονάδες σε πωλήσεις]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/26294e9e9af3cd025.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι κάποιος δεν αξίζει να δώσει money για αυτό, αφού θα ρθει το 5 σε λίγο καιρό ... Ωστόσο όμως πολλοί το κάνουν και φάινεται από τα νούμερα...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι κάποιος δεν αξίζει να δώσει money για αυτό, αφού θα ρθει το 5 σε λίγο καιρό ... Ωστόσο όμως πολλοί το κάνουν και φάινεται από τα νούμερα...

Και εγω της ιδιας αποψης ειμαι.. ξενερωσα σαν κατοχος του 4 αλλα το καλοκαιρι θα βγει το 5. Εχουμε και την αναβαθμηση του iOS5 που παει πιο γρηγορα οποτε ειμαστε χαρουμενοι :)

Link to comment
Share on other sites

9μηνες δηλαδη απο τωρα ποσο καιρο εχεις το 4ντινο? μια η αλλη δεν ειναι?!;)

Το εχω απο το Μαρτιο το 4. Η μια η αλλη ειναι ναι..αλλα κατ εμε δεν εχει κατι ουσιωδες να προσφερει το 4s απο το 4. ο 2-core εμενα δεν με συγκινει , ουτε τα 8mp , 1080p. Μια χαρα με καλυπτει η καμερα του 4 και το video του ειναι γ@ματο.

Αρα θα περιμενω το 5 που εχει βαλει και χερι ο Steve. Μιας και αποτι ακουστηκε το 4s ηταν το plan B εαν δεν ηταν ετοιμο το 5.( που δεν ηταν ) :)

Link to comment
Share on other sites

Το εχω απο το Μαρτιο το 4. Η μια η αλλη ειναι ναι..αλλα κατ εμε δεν εχει κατι ουσιωδες να προσφερει το 4s απο το 4. ο 2-core εμενα δεν με συγκινει , ουτε τα 8mp , 1080p. Μια χαρα με καλυπτει η καμερα του 4 και το video του ειναι γ@ματο.

Αρα θα περιμενω το 5 που εχει βαλει και χερι ο Steve. Μιας και αποτι ακουστηκε το 4s ηταν το plan B εαν δεν ηταν ετοιμο το 5.( που δεν ηταν ) :)

αν σου περισσευαν τωρα ομως τα φραγκα το επαιρνες και εκανε τουμπες το κινητο..!:P και γω αν ειχα τα φραγκα θα επαιρνα το γκαλαξυ σ2 αλλα δεν μου περισσευουν!:P απο το 4s το μονο που λειπει (για μενα!) ειναι το ραδιοφωνο που δεν εχω ιδεα γιατι δεν βαζουν,και μια μεγαλυτερη σε μεγεθος οθονη.. για να γινοταν τελειο θα ηθελα εχει εκτος απο τα λεντς ενα ξενον.. δεν ξερω γιατι πλεον δεν βαζουν τετοιου ειδους φλας στα κινητα..!:/

Link to comment
Share on other sites

απο το 4s το μονο που λειπει (για μενα!) ειναι το ραδιοφωνο που δεν εχω ιδεα γιατι δεν βαζουν,και μια μεγαλυτερη σε μεγεθος οθονη.. για να γινοταν τελειο θα ηθελα εχει εκτος απο τα λεντς ενα ξενον.. δεν ξερω γιατι πλεον δεν βαζουν τετοιου ειδους φλας στα κινητα..!:/

δέν τα έχει εφεύρει ακόμα η apple αυτα

Link to comment
Share on other sites

Ραδιόφωνο δεν βάζουν, και δεν θα βάλουν, γιατί απλά δεν θέλουν να έχεις δυνατότητα για "τέτοιο" content - προτιμούν να σου χαρίσουν μερικά tunes παρά να σε απαγκιστρώσουν από τo istore/podcast/iWhatever περιεχόμενο. Για τον ίδιο λόγο ποτέ τα ipods (και κατ' επέκταση iphones/ipads) δεν θα αποκτήσουν ποτέ επισημο utility άλλο από το itunes. It's the platform you know...

Πάντως μην στρουθοκαμηλίζω, το 4S φτύνει φωτιές/τα σπάει/έχει features - απλά εγώ δεν ψήνομαι :D

Link to comment
Share on other sites

αν σου περισσευαν τωρα ομως τα φραγκα το επαιρνες και εκανε τουμπες το κινητο..!:P και γω αν ειχα τα φραγκα θα επαιρνα το γκαλαξυ σ2 αλλα δεν μου περισσευουν!:P απο το 4s το μονο που λειπει (για μενα!) ειναι το ραδιοφωνο που δεν εχω ιδεα γιατι δεν βαζουν,και μια μεγαλυτερη σε μεγεθος οθονη.. για να γινοταν τελειο θα ηθελα εχει εκτος απο τα λεντς ενα ξενον.. δεν ξερω γιατι πλεον δεν βαζουν τετοιου ειδους φλας στα κινητα..!:/

Κατι τετοιο ηθελα και εγω.. λιγο διαφορετικο design , λιγο μεγαλυτερη οθονη με ελαχιστα μεγαλυτερο πλαισιο.

Οσο για τα φραγκα , νταξ δεν τα εχω.. αλλα ελεγα οτι θα κανω ενα data plan και θα το παρω με συνδεση, θα πουλαγα και το 4αρι και θα μου εβγαινε ευκολα. Αλλα μαλλον με το data plan θα μπει στη θεση ενα ipad.

Οσο για το xenon flash, πριν παρω 3gs ειχα Ν82 οπου ειχε xenon. Πραγματικα εκανε τη νυχτα μερα με τις βραδυνες φωτο να ειναι απο αλλο πλανητη.( πριν απο 2 χρονια)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now