PinwmpireS

League Of Legends - LoL

Recommended Posts

add me απο τωρα... catambra

μόνο κακό θα σου κάνει αν παίξεις με το παλικάρι . ο λόγος ότι είναι overlevel κ θα πάρεις μερικά free wins που μπορεί να μην τα αξίζεις . Στο λέω γιατί έτσι την έπαθα κ εγώ με τους φίλους μου . Απλά θα πάρεις τσάπμα ΧP αλλά πιστεψέ με θα σε αφήσει πολύ πίσω αν θες να παίξεις "σοβαρά" το game.

Server πότε διαλέγεις?

κατά την εγγράφη αλλά αν δεν σου αρέσει εκεί που είσαι μπορείς πάντα να αλλάξεις .

Link to comment
Share on other sites

Server πότε διαλέγεις?

Στην εγγραφή. 3 server υπάρχουν. North America, West Europe, Nordic East Europe

κατά την εγγράφη αλλά αν δεν σου αρέσει εκεί που είσαι μπορείς πάντα να αλλάξεις .

Μπορείς να αλλάξεις αλλά πρέπει να πληρώσεις 2600RP (14-15?).

Όσοι είχαν κάνει εγγραφή πριν το split στην Ευρώπη είχαν/έχουν δικαίωμα για μια free αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν όμως να αλλάξω σε West γιατί είναι καλύτερα τα πράγματα εκεί. Ρε συ leaveάρουν συνέχεια :(

Μας εγκατέλειψες λοιπόν; :(

Έχω ακούσει πως ο West είναι καλύτερος από ποιότητα παικτών, αλλά συνήθως 5άδα παίζω ή ψάχνουμε για έναν ακόμα(4αδα+1άγνωστος) και έτσι δεν έχω πρόβλημα με teammates.

Link to comment
Share on other sites

γιωργο εγω στον east εχω καιρο να πετυχω leaver αλλα ειμαι 20lvl.σκεφτομαι και γω να μετακομισω στον west παντως γιατι εχω βαρεθει τους noobαδες που πετυχαινω και εχω ακουσει απο πολλους οτι εκει ειναι πιο σοβαρα τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

γεια σου Γιώργο killer! Όπως σου είπα και στο skype, αν δεν έχεις κάποιον που θες να παίζεις μαζί στον west άλλαξε αλλιώς δεν υπάρχει λόγος. παντού υπάρχουν noobades και leavers. ποιοτικά και οι 2 servers είναι καλοί και εδώ έχουμε 2k elo summoners. τώρα συναντάς πολλούς leavers γτ είσαι low lvl ακόμα. μετά δεν παίζει τόσο αυτό το φαινόμενο. υπομονή θέλει, και φαρμάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.. Δεν ξέρω σε τι επίπεδο είστε, απλά για να σας πω κάποιες πικρές αλήθειες ώστε να μην πέσετε από τα σύννεφα αργότερα! Έχω σχεδόν 1050 νίκες και άλλες τόσες σχεδόν ήττες.. έχω παίξει δηλαδή κάτι παραπάνω από 2000 games, σας πληροφορώ ότι όσους leavers/noobs/flamers etc. έβλεπα low level τα ίδια πάνω κάτω βλέπω και τώρα! Έχω δει Summoner με 2700 wins ( ναι! υπάρχουν και αυτά ) να failarei οικτρά, 0 map awareness, 0 skill etc.. αυτά υπάρχουν και στους 2 server! Έχω παίξει και στους 2 EU Servers και δεν υπάρχει καμία διαφορά στο επίπεδο..! Για αυτό μαζευτείτε με τους φίλους σας σε έναν Server και παίξτε αρκετά game μαζί ώστε να δέσετε σαν ομάδα, αν μαζεύεστε 5 τότε ακόμα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

σωστός ο πίνω μπύρες. έχω φίλο με 1800 wons που είναι smeller, το καλύτερο είναι 5αδούλα, φίλοι ώστε και να κάνεις μαλακία να μην ντρέπεσαι, skype και κάψιμο.

Link to comment
Share on other sites

Συν του ότι.. αν παίζεις από νωρίς 5άδα με τα ίδια άτομα θα μάθετε ο ένας τον άλλον και θα συνεργάζεστε πολύ καλύτερα! Και άλλο ένα θετικό.. σιγά σιγά θα δείτε ποιο role ταιριάζει καλύτερα στον καθένα σας.. Εγώ ας πούμε ψοφάω για support.. μπορώ να παίξω και carry.. θα farmaro τα απίστευτα θα zonarω τον απέναντι αλλά δεν θα μπορέσω να κουβαλήσω την ομάδα.. άρα αποφεύγω τον ρόλο του carry.. παίζω support που ξέρω που να σταθώ, πως να baitarω το carry των εχθρών, πως να ζήσω απο το burst και διάφορα άλλα τέτοια... Μιας και το συζητάμε.. Soraka με Shurelya's με flash/heal summoners.. μπορώ να τον πάω τον άλλον μέχρι την πηγή μου..!

Anyway... μία είναι ουσία.. με όποιον και αν παίζεις - ότι και αν παίζεις - να χαίρεσαι και να κάνεις τον χαβαλέ σου.. άμα αρχίσεις να σπάζεσαι όταν χάνεις.. απλά έχασες την ουσία!

Φιλικά, Γιάννης!

Link to comment
Share on other sites

Λίγο out of date το reply μου.. τώρα είδα το post σου Winters.

Εξαρτάτε πως σε βολεύει να παίζεις.. εγώ την Soraka μόνο Heal - Flash μπορώ να την παίξω. Το CV δεν το θεωρώ must.. προτιμώ να έχω ένα τρίτο Heal στην Soraka και να φτιάξω ένα map γεμάτο wards παρά να έχω ένα CV κάθε 40 sec το οποίο μπορεί να μην μου δείξει και τίποτα..

Όσο για το Heal στο Carry.. προσωπικά πιστεύω ότι δεν υπάρχει μεγαλύτερο fail από αυτό το πράγμα.. Τι ακριβώς δηλαδή θα το κάνει το Heal? Late game ένα μέτρια φαρμαρισμένο carry βαράει 400-500 critical.. δηλαδή με το heal θα πνίξεις ένα critical ( αν δεν έχεις πάνω σου ignite ) ενώ με το exhaust πχ τον ακυρώνεις για 2-3 sec..

Όπως τον βολεύει τον κάθε έναν..

Link to comment
Share on other sites

Λίγο out of date το reply μου.. τώρα είδα το post σου Winters.

Εξαρτάτε πως σε βολεύει να παίζεις.. εγώ την Soraka μόνο Heal - Flash μπορώ να την παίξω. Το CV δεν το θεωρώ must.. προτιμώ να έχω ένα τρίτο Heal στην Soraka και να φτιάξω ένα map γεμάτο wards παρά να έχω ένα CV κάθε 40 sec το οποίο μπορεί να μην μου δείξει και τίποτα..

Όσο για το Heal στο Carry.. προσωπικά πιστεύω ότι δεν υπάρχει μεγαλύτερο fail από αυτό το πράγμα.. Τι ακριβώς δηλαδή θα το κάνει το Heal? Late game ένα μέτρια φαρμαρισμένο carry βαράει 400-500 critical.. δηλαδή με το heal θα πνίξεις ένα critical ( αν δεν έχεις πάνω σου ignite ) ενώ με το exhaust πχ τον ακυρώνεις για 2-3 sec..

Όπως τον βολεύει τον κάθε έναν..

Το early game είναι το σημαντικό στο παιχνίδι, οπότε το heal μετράει...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now