George_o/c

HWBOT Country Cup 2011: Ετοιμαστείτε για γερό overclocking!

Recommended Posts

Ξερω οτι μαλλον δεν θα σας φανω πολυ χρησιμος, αλλα αμα μπορω να σας βοηθησω με ποντους πειτε μου.

Εχω τα εξεις:

zotac h67 + Core i3 2130 (h20)

Asrock a75 + a4 3400 (air αλλα μπορω και h2o)

Hd 6970 (h2o)

Hd 6850 (air)

450gts (air)

Αμα θελετε να τρεξω καποιο συγκεκριμενο bench με καποιο απο αυτα τα hardware. Πειτε το μου!

Link to comment
Share on other sites

Αρη ,θελεις λιγο δουλιτσα ακομη με το σκορ σου ... :D:D:D:D

Generic VGA video card benchmark result - CPU information missing, score: 7586 PCMarks

attachment.php?attachmentid=6362&stc=1&d=1324788381

Και ενα λιγο καλυτερο που εβγαλα ... μετα απο tweaking στο web browser .

Ειναι το μεγαλυτερο σκορ στη futuremark αυτο ! :hehe::hehe::hehe::hehe:

Generic VGA video card benchmark result - CPU information missing, score: 8504 PCMarks

attachment.php?attachmentid=6363&stc=1&d=1324788381

Παω για υπνο τωρα . Αυριο απο κοντα τα υπολοιπα . :)

7586.jpg

8500.jpg

7586.jpg

8500.jpg

7586.jpg

8500.jpg

7586.jpg.a7e6d6d50ecd7be3df76623782bfcc4

8500.jpg.40267438b81fa26575a1bf67d991ab9

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουμε 860 ή 870 επεξεργαστη για το socket P55 .

Οποτε χανουμε την 5η καταχωρηση στο memory clock .

Δοκιμασαμε με τον 680 , αλλα δεν εχει το μεγαλο διαιρετη μνημης .

Link to comment
Share on other sites

Πως τα παμε τελικα? Τους εχουμε? Γιατι στο bot μας βλεπω ογδοους για την ωρα...

stealth

Για την ώρα, επίσημα τουλάχιστον, είμαστε δεύτεροι... Λήγουν 3 stage μαζί, συνχρόνως, σε 4 μέρες απο σήμερα, οπότε είναι πολύ δύσκολο να προβλέψεις ποιά χώρα θα τερματίσει πρώτη... Φαβορί είναι μάλλον οι Πολωνοί για μένα... το κυνήγησαν καλά... θέλω να πιστεύω οτι μπορούμε να τερματίσουμε και πρώτοι ΑΝ σταβοπατήσουν κάποιοι και ΑΝ μας ευνοήσουν τα αποτελέσματα... το κακό είναι οτι ήδη και εμείς έχουμε χάσει αρκετό Hardware και άλλο τόσο δεν έχει αποδώσει τα αναμενόμενα... επίσης μας λείπει σε κάθε stage και κάτι όπως π.χ. ο 8xx που λέει ο Στέλιος παραπάνω ή στο Ucbench που χάσαμε την 890fx του Αλέξη και δεν δώσαμε αποτέλεσμα για AMD Χ2 που θα μας έδινε αρκετά... Αν ο Ευριπίδης (Τιλτ) δεν έκανε την έκπληξη τότε και στο prime θα είμασταν δεύτεροι παρα την απίστευτη προσπάθεια που έγινε απο όλους μας σε αυτό το stage... Είναι πολύ δύσκολο για μια χώρα να συντονίσει τόσο πολύ hardware σε τόσο μικρό διάστημα με κορυφαία σκόρ για την κάθε κατηγορία... δεν είναι νομίζω τυχαίο που χώρες σαν την Ρωσία και την Γερμανία δεν συμμετέχουν δυναμικά... Εύχομαι ότι καλύτερο λοιπόν τις επόμενες 4 μέρες σε όσους "χάνουν" πολύτιμο χρόνο απο τους δικούς τους ανθρώπους και τις διακοπές τους ώστε να φέρουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα όποιο κι αν είναι αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ δύσκολο για μια χώρα να συντονίσει τόσο πολύ hardware σε τόσο μικρό διάστημα με κορυφαία σκόρ για την κάθε κατηγορία... δεν είναι νομίζω τυχαίο που χώρες σαν την Ρωσία και την Γερμανία δεν συμμετέχουν δυναμικά... Εύχομαι ότι καλύτερο λοιπόν τις επόμενες 4 μέρες σε όσους "χάνουν" πολύτιμο χρόνο απο τους δικούς τους ανθρώπους και τις διακοπές τους ώστε να φέρουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα όποιο κι αν είναι αυτό...

+1 :) :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ δύσκολο για μια χώρα να συντονίσει τόσο πολύ hardware σε τόσο μικρό διάστημα με κορυφαία σκόρ για την κάθε κατηγορία... δεν είναι νομίζω τυχαίο που χώρες σαν την Ρωσία και την Γερμανία δεν συμμετέχουν δυναμικά... Εύχομαι ότι καλύτερο λοιπόν τις επόμενες 4 μέρες σε όσους "χάνουν" πολύτιμο χρόνο απο τους δικούς τους ανθρώπους και τις διακοπές τους ώστε να φέρουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα όποιο κι αν είναι αυτό...

Kωστα με παρεξηγησες δεν το ειπα επικριτικα, απο ενδιαφερον ρωτησα γιατι δεν μας ειχατε πει πολλα για αυτα τα τελευταια stages. Και φυσικα ξερω ποσο δυσκολο ειναι και ποσο στοιχιζει σε κοπο και χρημα.

Οποια και θεση να ελθει καλοδεχουμενη, ο καθενας σας εχει δωσει οτι καλυτερο μπορει και αυτο ειναι αρκετο.:)

stealth

Link to comment
Share on other sites

Kωστα με παρεξηγησες δεν το ειπα επικριτικα, απο ενδιαφερον ρωτησα γιατι δεν μας ειχατε πει πολλα για αυτα τα τελευταια stages. Και φυσικα ξερω ποσο δυσκολο ειναι και ποσο στοιχιζει σε κοπο και χρημα.

Οποια και θεση να ελθει καλοδεχουμενη, ο καθενας σας εχει δωσει οτι καλυτερο μπορει και αυτο ειναι αρκετο.:)

stealth

Δεν υπάρχει παρεξήγηση μεταξύ μας βρε! Μην τρελαίνεσαι! Απλά ήθελα να περάσω σε όσους παρακολουθούν το θέμα και περιμένουν νέα το κλίμα που επικρατεί... και να θυμήσω οτι έστω και προς το παρόν... είμαστε δεύτεροι!;)

Link to comment
Share on other sites

stealth μην περιμένεις να δεις σκορ πριν την τελευταία στιγμή ;)

Και τα pcmark που ανέβηκαν αρκετά είναι...

Απο δω και πέρα, όσα λιγότερα γνωρίζουν, είναι προς όφελός μας...

Πράγμα το οποίο ισχύει και για μας.

Μπράβο στα παιδιά που ξενυχτάνε κάθε μέρα, και την παλεύουνε ακόμα :respekt:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now