M1kE

Πρόβλημα στο λαπτοπ!

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους θα ηθελα να ζητήσω την βοηθεια σας για ενα προβλημα που εχει προκυψει την τελευταια εβδομαδα στον λαπτοπ μου αρχικα την πρωτη φορα εφαγε ενα κρασαρισμα παγωσε η οθονη δεν μπορουσα να κουνησω το mouse τιποτα δοκιμασα Ctrl Alt Del τιποτα μετα απο λιγο που το αφησα μπας και λειτουργησει μου πεταξε μπλε οθονη και εκανε restart πριν μου ζητησει κωδικο στην οθονη εμφανιστηκαν διαφορα γραμματα τα οποια δεν εβγαζαν νοημα αλλα απο οτι καταλαβα πρεπει να εκανε ελεχγο στο σκληρο δισκο το αφησα να ολοκληρωθει και μετα ανοιξε κανονικα αφου περασαν 1.30-2.00 ωρες που ο υπολογιστης ηταν ανοιχτος ξανα εγεινε το ιδιο πραγμα παγωσε η οθονη δοκιμασα παλι Ctrl Alt Del τιποτα αναγκαστηκα να πατησω restart και ξανα εκανε ελεγχο στο σκληρο δισκο και ανοιξε κανονικα μολις μπηκα μεσα ετρεξα εναν ελεγχο με το avast μπας και εχει κανενα ιο αλλα τπτ κατι μικρα trojan βρηκε και τα εσβησα ολα μετα ξανα εκανα ελεγχο για ιο για να ειμαι σιγουρος δεν βρηκε κατι το προβλημα συνεχιζει να υπαρχει δλδ μετα απο 2 ωρες λειτουργιας του λαπτοπ παγωνει η οθονη και κανει ρεσταρτ και τρεχει ελεγχο στο σκληρο σε μια γλωσσα που δεν βγαζει νοημα το λαπτοπ μου ειναι ενα fujitsu siemens με λειτουργικο windows vista home premium

επεξεργαστη:Intel core2 duo T7250 @ 2.00GHz

Mνημη(RAM):2046 MB

Καρτα γραφικων:ATI Radeon (δεν θυμαμαι ακριβως πιο μοντελο)

ευχαριστω για τον χρονο σας και για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Εχεις σημαντικά πράγματα μέσα? Να ναι, μπορεις να τα μεταφέρεις σε ένα εξωτερικό και να δοκιμάσεις να τον

κάνεις φορματ?

Υπάρχει και η λυση να δοκιμάσεις να κάνεις repair χρησιμοποιώντας το cd των vista

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κατι το ιδιαιτερο αλλα θα ηθελα να αποφυγω την διαδικασια του φορματ το σκεφτηκα και εγω αυτο

αυτο το repair με το cd τον vista δεν ξερω πως γινεται και δεν εχω cd των vista υπαρχει καποια λυση να το βρω στο ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το core temp και το εβαλα οι θερμοκρασιες ειναι αρκετα ανεβασμενες ειναι πανω απο 60 βαθμους μηπως πρεπει να βαλω παστα στον επεξεργαστη ?

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το core temp και το εβαλα οι θερμοκρασιες ειναι αρκετα ανεβασμενες ειναι πανω απο 60 βαθμους μηπως πρεπει να βαλω παστα στον επεξεργαστη ?

Nα αλλαξεις εννοεις, οχι να βαλεις.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now