reynolds

Περιοδικό για υπολογιστές

Recommended Posts

Καλή χρονιά σε όλους!!! :)

Ψάχνω ένα περιοδικό για υπολογιστές στα ελληνικά ή στα αγγλικά και να εστιάζει περίσσοτερο σε θέματα όπως: hardware, overclocking και software.

Τι έχετε να μου προτείνετε παιδιά; :)

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηλθες στο... 2005! :P

Επειδη ομως δεν εχουμε 2005, αυτο που θα σου πω ειναι πως την καλυτερη ενημερωση θα την εχεις online. Απο διάφορα sites και forums.

PS: Κι εγω ημουν πολυ φαν των περιοδικων, αλλα απο ενα σημειο και μετα απλα δεν επαρκουν...

Link to comment
Share on other sites

και όσο γίνεται λιγότερο σε θέματα όπως: παιχνίδια και άλλα gadgets!

Γεια σου φίλε GeorgeMan! :)

Δεν έχεις άδικο!! Και έγω που το έχω ψάξει δεν έχω βρει κάποιο πλήρες!

Δεν μπορεί όμως λέω κάτι θα υπάρχει!! :P

Edited by George_o/c
post merging
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια φιλε reynolds να χουμε! :D

Στο ιντερνετ εσυ επιλεγεις τι θα διαβασεις, δε διαβαζεις ο,τι πληρωσες επειδη ακριβως δεν εχεις πληρωσει :P

Τα περιοδικα, εκτος απο τιγκα στα gadgets, εχουν και το "κακο" οτι προσφερουν μονοπλευρη ενημερωση (δεν μπορεις να σχολιασεις αυτα που διαβαζεις και να γραψεις αν κατι δε σου παει καλα), ενώ συνηθως διαβαζεις ειδησεις που θα ειχες διαβασει 1-2 μηνες πριν, αν κοιτουσες online...

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο είναι στα αγγλικά και υπάρχει από το 2008 από ο'τι θυμάμαι. Ανανεώνεται κάθε 2 με 3 μήνες. Το RAM συνεχίζει να πουλάει και στο προτείνω. Άλλο ένα περιοδικό που θα σου συνιστούσα είναι το PC World Greece, αλλά δυστυχώς σταμάτησαν την κυκλοφορία του. Παρ'όλα αυτά η ιστοσελίδα τους είναι ενεργή και θα την αναπτύξουν περαιτέρω.

Κατά τα άλλα, ο GeorgeMan έχει δίκιο. Τζάμπα χρήμα θα δίνεις αφού έχεις το διαδίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά!! :)

Εξάλλου η τεχνολογία των υπολογιστών είναι κάτι που αλλάζει πάρα πολύ γρήγορα και μόνο από το internet μπορείς να ενημερώθείς άμεσα και

φυσικά να συζητήσεις και να σχολιάσεις!!!

Ευχαριστώ για την απάντηση Samaritan! :)

Edited by George_o/c
post merging
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βρείς κανένα περιοδικό που να είναι up to date και να εστιάζει στα πράγματα που θέλεις.

Κάλλιστα μπορείς να διαβάζεις το hwbox και ένα κάρο άλλα site για όλα αυτά τα θέμματα που ψάχνεις.

Η αμμεσότητα πλέον είναι στο Internet και όχι στον έντυπο τύπο :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now