froleon

Πρόβλημα με τον Α8-3870

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλουσ και καλώς σας βρήκα.

Μόλις αγόρασα εναν Α8-3870 και ενα motherboard Gigabyte A75M-D2H. Τρέχω κάποια τεστ όπως το 3d mark 06 και ενώ σε όλα τα site έχω δει ότι ο συγκεκριμένος επεξεργαστης βγάζει κατα μεσο όρο μια βαθμολογία 7.000 βαθμών εμένα είναι στα 3.700. Κάνω κάτι λάθος η μου ξεφεύγει κάτι ?

Εχω βαλει το τελευταίο bios στην motherboard.........

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Φιλικά Λεωνίδας

Link to comment
Share on other sites

Latest drivers εχω παντού. Τ'ωρα αν είναι σωστα χρονισμένος τι να σου πώ. Όπως ήρθαν τα πράγματα τα συνδεσα. Όλα είναι "μανισια" δηλαδή στο auto

Link to comment
Share on other sites

<s>Άρα είσαι stock, οπότε κάπου εκεί παίζεις, δεν έχεις κάποιο πρόβλημα :)</s> <- έχω πει βλακεία - δεν έχω πιει καφέ :o

Δες και εδώ, με παρεμφερή επεξεργαστή -> http://www.hwbox.gr/reviews/13786-amd-a6-3650-llano-review-fusion-dragon-awakens-13.html#content_start

Αν σε πιάσει η όρεξη αργότερα, ψάξ' το για τα 3450MHz που λογικά θα τα κάνει full άνετα και δώσε ότι γίνεται και στις μνήμες και είσαι good to go. Εδώ θα βρεις πολλές πληροφορίες για την μητρική σου -> http://www.hwbox.gr/reviews/14175-gigabyte-a75m-ud2h-review-suitable-llano-partner.html :)

Edited by caution
Link to comment
Share on other sites

Στο link που είδα αν κατάλαβα καλά ο Α6-3650 σε στοκ ρυθμίσεις εχει ενα σκορ 5144 overall ενω ο δικός μου που θεωρητικά είναι καλύτερος έχει 3700 overall. Δεν είναι λίγο μυστηριο?

Link to comment
Share on other sites

Τα settings από τους catalyst τα έχεις βάλει performance?

Είναι στην θέση "αντιστάθμηση", δεν ξέρω αν εννοείς αυτό. Πρώτη φορά χρησιμοποιώ amd και catalyst...........

Link to comment
Share on other sites

εεε αυτο είναι σίγουρα μια πηγη του προβληματος των χαμηλών σκορ, ξετικαρε οτι επιλογές έχει για φιλτρα και βαλτα ολα προς στα αριστερά που λεει επιδόσεις!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now