John-X

CPU Without Bracket?

Recommended Posts

Παιδια φτιαχνουμε ενα pc με εναν φιλο μου εχουμε μια μητρικη p6t6 χωρις cpu bracket προς το παρον,μπορουμε να βαλουμε απλα την ψυκτρα χωρις αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ζήτα ρε Γιάννη ένα bracket από κάποιον με χαλασμένη 1366 μητρική να σου δώσει. Μπορεί να έχει ο Γορίλλας ή ο Levelone ή ο Σοφοκλής, γενικά κάποιος από Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι setup με "set it and forget it" λογική, βάlε μία aftermarket ψύκτρα και είσαι έτοιμος. Αν πειραματίζεσαι πολύ με cpu/wb/ψύκτρες, τότε καλύτερα να βρεις το bracket από κανένα ebay ή ψόφια μητρική :)

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα μου φέρανε ένα τέτοιο κομμάτι. Είχε βραχυκυκλώσει το τροφοδοτικό και η μητρική και για να μην φτάνει αυτό, είχαν κολλήσει το cpu στο stock cooler με logo στιγμής. Το πιο τραγικό πράγμα που έχω δεί τα τελευταία 6 χρόνια.

Μην κάνεις καμία τέτοια πατέντα γιατί θα σου κάνει καμία έκρηξη :D

Καλύτερα να βρείς cooler με backplate όπως προαναφέρθηκε αν δεν έχεις ήδη και δεν θα έχεις θέμα. Σε stock δεν θα το συνιστούσα.

Edit: Τώρα είδα το τελευταίο reply, δεν είδα 2η σελίδα :S

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ειπαμε δεν ειμαστε τοσο καμενοι:hehe:

Βαλαμε ενα EK Waterblock το οποιο εχει χοντρο backplate αλλα και φλατζα απο λαστιχο για μην ακουμπαει στην μητρικη.Μπομπα εγινε δεν εχει αναγκη...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now