Spirosssss

Amazon.co.uk: Samsung 830 256Gb@ 155Gbp!!

Recommended Posts

και γω ψηνομαι πολυ!!

μαλλον χτυπανε την τιμη αυτουνου εδω που εχει αποθεμα:Samsung 830 Series 256GB Solid State Hard Drive - 2.5" Drive With Laptop installation Kit With Norton Ghost 15.0 | MZ-7PC256N/EU αλλα δεν ξερω τι παιζει με μεταφορικα σε εξωτερικο απο δαυτον

Link to comment
Share on other sites

και γω ψηνομαι πολυ!!

μαλλον χτυπανε την τιμη αυτουνου εδω που εχει αποθεμα:Samsung 830 Series 256GB Solid State Hard Drive - 2.5" Drive With Laptop installation Kit With Norton Ghost 15.0 | MZ-7PC256N/EU αλλα δεν ξερω τι παιζει με μεταφορικα σε εξωτερικο απο δαυτον

νοβατεκ δεν στελνουν εδω.

Link to comment
Share on other sites

το pound δεν το λες και πεσμενο..ειναι πολυ λιγη η διαφορα..:(

σπυροςςςςς ειναι η γυναικα αγγλια αν δεν βρισκεις ακρη με το αμαζον..

Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να βαλω στο καλαθι το πιο ασχημο κινητο που εχω δει..!!:P:hehe:

και το χειροτερο ειναι πως τωρα εχω το πιο ομορφο κινητο που ειχα ποτε..!!:P:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ρε μπας και ετοιμαζουν καναν... 940πχ και θελουν να ξεφορτωθουν αυτους?? Στο καλαθι τον εχω, ενα τσακ ειμαι απο το να παραγγειλω!!

τον εχω στο λαπτοπ κανα 3μηνο τωρα και ειναι τουμπανος!!!;)

κοπανα!!!:P

Link to comment
Share on other sites

τον χτυπησα δεν αντεξα και περιμενω:D

πρεπει να ημουν απο τους τελευταιους γιατι τωρα εξαντληθηκε απο amazon!

παντως απο 139.90 λιρες, στο καλαθι μπηκαν με μεταφορικα αλλες 4 λιρες και περα απο αυτομ ξαναμπηκα στο καλαθι τωρα και βλεπω συνολο προς χρεωση 149,90!!

τι παιζει να ουμ????

Link to comment
Share on other sites

τον χτυπησα δεν αντεξα και περιμενω:D

πρεπει να ημουν απο τους τελευταιους γιατι τωρα εξαντληθηκε απο amazon!

παντως απο 139.90 λιρες, στο καλαθι μπηκαν με μεταφορικα αλλες 4 λιρες και περα απο αυτομ ξαναμπηκα στο καλαθι τωρα και βλεπω συνολο προς χρεωση 149,90!!

τι παιζει να ουμ????

Γιατι μεταφορικα? Τσαμπα δεν ειναι? Μηπως ειναι φοροι?

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θα επρεπε να χρεωθω τοτε στην τιμη που αγορασα? αμα παει δλδ 200 λιρες, τοσα θα μου παρουν?

Μηπως αλλαζει κανα ΦΠΑ μεταξυ Αγγλιας-Πολωνιας?

Link to comment
Share on other sites

απ'ότι ξέρω φόροι για χώρες μέσα στην Ευρωπαική ένωση δεν υπάρχουν.

μάλλον άλλαξαν την τιμή?

Μα οταν αγοραζεις απο εκει (τουλαχιστον αυτο ισχυει στο Amazon) δεν πληρωνεις τον φορο στην χωρα που ειναι (Αγγλια στην συγκεκριμενη περιπτωση) αλλα της χωρας που θα παει. Αν στη χωρα που εισαι εχει υψηλοτερο ΦΠΑ, η τιμη θα ανεβει.

ΥΓ: Εκτος και αν δεν μιλαμε για το Amazon ως πωλητη αλλα εξωτερικο συνεργατη, εκει παιζουν και εξοδα μεταφορας.

ΥΓ2: Αν η τιμη του προιοντος ανεβει στο μεταξυ, η τιμη της παραγγελιας (μονο αν εχει "κλειδωσει") δεν θα ενεβει.

Link to comment
Share on other sites

Oτι και να χει, δεν βαριεσαι!! ετσι κ αλλιως στην αρχη ειχα βαλει την προσφορα στις 155 λιρες οποτε ακομα κερδισμενοι ειμαστε! Το θεμα ειναι μεχρι να ερθει μην ανεβει στο Θεο! :P

Link to comment
Share on other sites

Απλά στην τιμή να υπολογίζετε την διαφορά του φπα της εκάστοτε χώρας και της ελλάδας. Αγγλικό V.A.T 20% Ελληνικό Φ.Π.Α 23% περνεις την τιμή και την πολλαπλασιάζεις με το 1,03 .

Γερμανικό V.A.T 19% οπότε πολλαπλασιαζεις με 1,04. Όσον αφορά τη μετατρόπη του GB se Euro έχω ακούσει ότι οι τιμες που δινει ο γουγλης διαφέρουν από αυτές του άμαζον και ο μόνος σίγουρος τροπος να δείς τι θα πληρώσεις είναι να προχωρίσεις στο τελευταίο σταδιο του checkout με ενεργοποιημένο το exchange rate converter (Amazon.co.uk Help: Amazon Currency Converter). Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια γιατί δεν έχω εμπειρία από αγορές του άμαζον εκτός απο ενα ποντικι που αγόρασα αλλά και αυτό απο το account ενός φίλου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now