Recommended Posts

ΡΚαλησπέρα.....! Όπως αναφέρω και στον τίτλο έχοντάς πάρει καινούργιο σύστημά ξαφνικά ο ανεμιστήρας του τροφοδοτικου κάνει έναν ψιλό θόρυβο σαν να ακουμπάει κάπου.Δεν έχει πέσει άπλα ξαφνικά παρατηρησα αυτό τον θόρυβο. Έχω μεγάλη γκινια πανω μου και δεν ξέρω τη να κάνω.από.το πλαίσιο θα το αντικαταστήσουν η πάλι τα τέτοια τους θα μας δώσουν :funk:..

Υπάρχει περίπτωσή να αλλαχτεί ο ανεμιστήρας χωρίς ανατίναξη....;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι επειδή δεν είμαι κοντά σε κατάστημά πλαίσιο πρέπει να το στείλω.άμα δεν μου το αλλάξουν τσάμπα ένα δεκάρικο έξοδά αποστολης.. ...άμα το αλλάξουν έχει καλως αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν δοκίμασα να το λιπανω.....δεν ξέρω αν χρειάζεται να το λιπανω.σαν να ακουμπάει κάπου κάνει αυτό είναι το περίεργο.Επειδή είμαι στην δουλεία θα ανεβάσω μετά ένα βίντεο που έχει στο YouTube με ένα ίδιο περιστατικό

Link to comment
Share on other sites

Και ο τεχνικος απο το πλαισιο αυτο μου ειπε κατι για τον αξονα.Μπορω να το και εγω αυτο?Οχι γιατι ειναι μιας βδομαδας ο υπολογιστης και δεν χρειαστηκε

Link to comment
Share on other sites

Αυτά δεν έχουν μέσα ένα έιδος πλαστικού για να κατευθύνουν τον αέρα?

Μπορεί να βρίσκει εκέι το fan?

Όπως και να έχει, στείλε το για αλλαγή γιατι ο θόρυβος έιναι πολύ "ορατός" :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά δεν έχουν μέσα ένα έιδος πλαστικού για να κατευθύνουν τον αέρα?

Έχουν ένα διάφανες πλαστικό για να κατευθύνει υποτίθεται τον αέρα πάνω στις ψύκτρες μπορεί να έχουν χαλαρώσει οι βίδες που το κρατάνε και να θέλουν σφίξιμο.

Χάνεις την εγγύηση όμως αν το ανοίξεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειχε προβλημα.Εγινε η αντιακτασταση απλα πηρα το Corsair Enthusiast Series TX650 V2 650W 80+.Ελπιζω να μην μου βγει παλι ελλατωματικο.Cross Fingers :P

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειχε προβλημα.Εγινε η αντιακτασταση απλα πηρα το Corsair Enthusiast Series TX650 V2 650W 80+.Ελπιζω να μην μου βγει παλι ελλατωματικο.Cross Fingers :P

τι ήταν το πρόβλημα τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ηξερα.Το ανεμιστερακι μου ειπε οτι εχει προβλημα.Ελπιζω να τελειωσαν τα προβληματα μου γιατι ουτε ενα battlefiled με την ησυχια μας δεν μπορουμε να παιξουμε :P

Link to comment
Share on other sites

αφού διορθώθηκε ολα καλά . να ξέρεις πάντως πως ακόμα και οι καλύτερες εταιρείες βγάζουν ελαττωματικά κομάτια . κ είναι συχνό τα φαινόμενο να ακούς για ελαττωματικο κομματι της corsair διότι η corsair πουλάει περισσότερο ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now