Recommended Posts

γεια σας και παλι.Πριν μια βδομαδα αγορασα το acer w500 και πριν λιγες ωρες το ανταλαξα με ενα samsung slate και λεφτα.Θα ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζει κανεις εαν ο i5-2477m που φοραει ειναι embedded,εαν και δεν νομιζω πως προκειται να τον αλλαξω μελλοντικα μιλεμε.Επισης εαν μπορει να δεχτει ssd με προτυπο msata iii.Το chipset που φοραει ειναι το hm65(η ιντελ αναφερει πως το υποστηριζει στο site) και το socket bga 1023 .Στο ματι εχω βαλει αυτους http://www.mushkin.com/Digital-Storage/SSDs/MKNSSDAT120GB-DX.aspx και http://www.skroutz.gr/s/2181940/Crucial-m4-128GB-mSATA-III-SSD.html..ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

γεια και παλι ,τωρα επεστρεψα απο τις διακοπες,λοιπον ναι εχει ssd πανω αλλα ειναι μικρος 64gb (και ο controller τον τερματιζε) πλην το restore δεν μενουν και πολλα και διαβασα πως δεχεται το νεο προτυπο msata 3 ,φυσικα ολα αυτα ειναι περιττα εναν 120 θα του βαλω και κατα τις 25 θα ανεβασω κανα bench εαν ενδιαφερεστε γιατι περιμενω οθονη διοτι μου πεσε και εσπασε :(..Τωρα τι θα βαλω δεν ξερω οπως ειπα ειμαι αναμεσα στους δυο παραπανω και καταληγω στο εξης συμπερασμα: atlas mushkin πιο αποδοτικος αλλα τσαμπα λεφτα σιγα μην πιανει αυτα που λεει σε εναν τετοιο controller και crusial m4 128gb λιγο πιο αργος αλλα εχει πολυ καλη σχεση τιμης αποδοσης και απο το service της crucial ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος.Πειτε μου και εσεις να σπαταλησω αποδοση η να κερδισω λεφτα γιατι ποση διαφορα να δω οταν μιλαμε για 20-30 mb/s

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να του αλλαξεις δισκο? Δεν εισαι ευχαριστημενος απο την συμπεριφορα του?

Τρεξε κ ενα bench να δουμε τι κανει, ετσι απο περιεργια.

AS SSD

CRYSTAL DISKMARK

Καλησπέρα!Μου εξηγείς λίγο τι είναι το bench;Είναι οι επιδόσεις του σκληρού δίσκου;Και αν ναι ποια τα φυσιολογικά αποτελέσματα που πρέπει να βγουν απο το πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Μου εξηγείς λίγο τι είναι το bench;Είναι οι επιδόσεις του σκληρού δίσκου;Και αν ναι ποια τα φυσιολογικά αποτελέσματα που πρέπει να βγουν απο το πρόγραμμα;

bench=τι ψαρια πιανει ο hdd,cpu κτλ.Τα φυσιολογικα ειναι αυτα περιπου ποι δινει η εταιρια px αν δινει μια εταιρια seq speed:450ms/s το φυσικο ειναι να βγαλει 400-450 λογικα εξαρταται και με τον controller σου...φιλικα παντα οτι αλλο θες σε pm μην spamaroume διοτι ειναι απο τα καλυτερα pc forums

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now