vaggm

Αγορά καρέκλας γραφείου

Recommended Posts

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω μια καινούρια καρέκλα γραφείου... Επειδή κάθομαι αρκετές ώρες στο PC αποφάσισα να δώσω κάτι παραπάνω και να πάρω κάτι αξιόλογο... Είδα πρόσφατα την συγκεκριμένη ΙΚΕΑ Ελλάδα τι γνώμη έχετε?

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου προτεινω κατι αλλο... αν σε παιρνει οικονομικα δες την ergohuman στο πλαισιο... ειναι πολλα τα λεφτα (500 ευρω...ειχε 400 στις εκπτωσεις) αλλα κατα τη γνωμη μου τα αξιζει και με το παραπανω... την εχω τωρα 2 μηνες και ειναι κορυφη... ουτε πιανομαι ουτε τπτ... και χτυπαω 10-12 ωρες σερι στη καρεκλα μερικες φορες...

και ειναι καρεκλα για πολλα χρονια...

Link to comment
Share on other sites

^ μην χώνεται τέτοια χρήματα σε καρέκλες imho. Είναι τρελό overkill και αν είστε σαν εμένα που τις κάνω smackdown όταν μπαίνω ενθουσιασμένος στο γραφείο - θα κλαίτε τα χρήματά σας :/

H IKEA η συγκεκριμένη είναι δοκιμασμένη λύση, μια χαρά απροβλημάτιστη και τα χρήματα είναι όσο κάνει ένα ζευγάρι dunk - μια χαρά, you can go wrong with it :)

Link to comment
Share on other sites

εεε οι καρεκλες δεν ειναι για να παιζεις ξυλο... για μενα αξιζει... καλυτερα να τα δωσω σε μια καρεκλα που θα με κρατησει χρονια θα μου γλιτωσει και τη μεση παρα να τα δινω σε cpu gpu που σε 2 χρονια δε πιανουνε μια... αν πας σε κανα πλαισιο και την εχουνε κατσε δοκιμασε τη και θα με θυμηθεις... το ξερω ειναι ακριβη... αλλα ο καθενας αναλογως των αναγκων του διαλεγει κιολας

ακομη καλυτερα να δωσω 400 για μια καρεκλα με δεκα χρονια εγγυηση

παρα να δινω 70-80 καθε 1-2 χρονια γτ τοσο μου κρατανε εμενα που ειμαι 100 κιλα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοήθεια παιδιά..και εγω είμαι της γνώμης οτι πληρώνεις παίρνεις "με εξαιρέσεις βέβαια" αλλά τα οικονομικά μου δεν είναι τόσο άνετα για τέτοια αγορά..παρόλαυτα θα την δοκιμασω την καρέκλα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να μην πάρεις τόσο φτηνή καρέκλα, αλλά όχι και υπερβολικά ακριβή.

Καρέκλες των 40-80? άλλαξα 6 (!) σε 2-3 χρόνια μέσα. Είτε έσπαγαν (5 στις 6) είτε με πονούσε η μέση μετά από λίγες ώρες. Και αυτή που πρότεινε ο John-X είχα, την είχα πάρει 79? σε προσφορά, η οποία έσπασε 1 μήνα μετά την αγορά της και ερχόσουν οριζόντιος μόλις καθόσουν. Οι άλλες τουλάχιστον στράβωναν σιγά σιγά...

Τα τελευταία 2 χρόνια έχω αυτή:

ΙΚΕΑ Ελλάδα

Δεν είναι των 500? αλλά αφενός την έχω βολευτεί αφάνταστα, αφετέρου άντεξε ήδη περισσότερο απ'όλες τις άλλες μαζί. Αν μπορείς να σπρώξεις το budget σου τόσο πολύ, στην συστήνω χωρίς επιφύλαξη.

Link to comment
Share on other sites

@Gr_God δεν εχεις προβλημα με τον ιδρωτα σε αυτη? εγω ειχα μια παρομια καπου 100 την ειχα παρει...

με mesh στη πλατη αλλα αυτη τη πλαστικουροδερματινη στη βαση και ιδρωνε ο κω.... μου

οσο για αυτη που λεει ο john την εχει φιλος κανα χρονο τωρα... στην αρχη ειναι πολυ καλη... καθεσαι και σε αγγαλιαζει αλλα με το καιρο καθησανε τα μαξιλαρακια που εχει και επιπλεον για μενα που εχω θεμα με τον ιδρωτα

ειναι σαν full body sauna ειδικα το καλοκαιρι....

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω μια καινούρια καρέκλα γραφείου... Επειδή κάθομαι αρκετές ώρες στο PC αποφάσισα να δώσω κάτι παραπάνω και να πάρω κάτι αξιόλογο... Είδα πρόσφατα την συγκεκριμένη ΙΚΕΑ Ελλάδα τι γνώμη έχετε?

Αυτή σπάει ευκολα και γέρνει δεξιά και αριστερά μετά.

Been there 2 times :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ τα ίδια προβλήματα με τις καρέκλες.. λόγω βάρους όσο οι καρέκλες μου φαίνονται playmobil.. Η αλήθεια είναι για να πάρεις καρέκλα που να αξίζει ( και να κρατήσει αρκετά χρόνια αλλά και να είναι αναπαυτική για όσα χρόνια κρατήσει ) πρέπει να δώσεις αρκετά χρήματα.. Δεν ξέρω την συγκεκριμένη που προτείνει ο Anonymous αλλά σε αυτά τα χρήματα (400-500) ότι καρέκλα και αν πάρεις θα αξίζει.. Σε γενικές γραμμές πάντως αν δεν θέλεις να δώσεις τόσα χρήματα για καρέκλα μπορείς να πας και σε πιο οικονομικές λύσεις απλά να βάλεις κάποια στανταρ.. να προσέχεις ας πούμε να έχει όσο το δυνατόν περισσότερα μεταλλικά μέρη, να έχει καλή υποστήριξη στην μέση-πλάτη, να έχει αρκετές ρυθμίσεις ώστε να την φέρεις στα μέτρα σου.. Στην φάση που είμαι τώρα δεν έχω την δυνατότητα να πάρω μια καλή καρέκλα, βολεύομαι με αυτό που έχω ( χωρίς να δίνω 80-100 ευρώ κάθε 7-8 μήνες ) και μαζεύω κάποια χρήματα για να πάω σε κάτι που θα κρατήσει αρκετά χρόνια..

Link to comment
Share on other sites

axaxaxaxaxa respect Pinwmpires.... και εγω τωρα 100 κιλα και εχω χασει... ειχα τελικιασει 118

ειμαι και 1.93.... παντως η ergohuman αντεχει... στη relax θεση καθομαι και βλεπω ταινιες και κανω κουνια μπρος πισω δε χαμπαριαζει... ερχετε και η κοπελια και καθεται πανω συνολο 160 κιλα δε καταλαβαινει Χριστο...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now