thanulee

H80 σε obsidian 650D

Recommended Posts

Kαλησπερα,

Εχω το cosmos S και η Η80 δε χωραει πισω μου καλυπτει τις μνημες. Σκεφτομαι να παρω το obsidian 650D και αναρωτιεμαι εαν ειναι θεμα κουτιου ή μητρικης (p9x79 deluxe) που η Η80 καλυπτει λιγο απο τις μνημες. Και αυτο μονο με το ενα ανεμιστηρακι στη ψυκτρα. Με τα 2 δε χωραει με τπτ στο cosmos s πρεπει να την βαλω πανω. Χανω κατι? επειδη βλεπω την βολευουν σε ολα τα κουτια πισω χωρις προβλημα.

Στο κουτι που σκεφτομαι να παρω λοιπον, χωραει η Η80 πισω χωρις να μου καλυπτει τη μητρικη?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το H80 στην exhaust θέση πίσω και βρίσκει στις μνήμες ε;

Ποιες μνήμες είναι; Από το να αλλάζεις case με την ελπίδα να είναι πιο πλατύ, μήπως να έγδυνες τις μνήμες να τελειώνεις;

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το H80 στην exhaust θέση πίσω και βρίσκει στις μνήμες ε;

Ποιες μνήμες είναι; Από το να αλλάζεις case με την ελπίδα να είναι πιο πλατύ, μήπως να έγδυνες τις μνήμες να τελειώνεις;

Μηπως να παρω low profile μνημες? Εχει μεγαλη διαφορα στη θερμοκρασια?

Link to comment
Share on other sites

Ή πάρε low profile μνήμες να τελειώνεις, η γδύσε (αν γίνεται) αυτές που έχεις με προσοχή και απλά κράτα τα ψύκτράκια σε περίπτωση που χρειαστεί να κάνεις χρήση της εγγύησης. Στις ddr3 μνήμες και μέχρι τα 1.65 οι ψύκτρες είναι καθαρά για αισθητικούς λόγους (marketing) παρά για ψύξη.

Αν βάλεις πίσω το Η80 καλύτερα βαλ' το να βάζει αέρα για να έχεις και ένα airflow πάνω από το socket. Αν ήδη έχεις κάποιο intake στο επάνω μέρος, τότε βάλ' το H80 να βγάζει αέρα προς τα πίσω :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now