elhariz21

Cooler Master Storm Stryker Full Tower Review: The Empire strykes back!

Recommended Posts

πολύ καλή τιμή για αυτά που προσφέρει αλλά πιο πολύ από όλα μου αρέσει το λευκό χρώμα και το πλαϊνό παράθυρο έχοντας θέα τα μέρη του συστήματος

Link to comment
Share on other sites

Sexy looks award? Εγω με την σειρα μου σας δινω το "βραβειο πιο πρωτοτυπου βραβειου σε εξαρτημα ηλεκτρονικου υπολογιστη" :) :) :)

Παροτι εχει λιγο καγκουρικη αισθητικη δεν ειναι κακο.

ΥΓ Εχω και φωτοσπαθο...

Link to comment
Share on other sites

Sexy looks award? Εγω με την σειρα μου σας δινω το "βραβειο πιο πρωτοτυπου βραβειου σε εξαρτημα ηλεκτρονικου υπολογιστη" :) :) :)

Παροτι εχει λιγο καγκουρικη αισθητικη δεν ειναι κακο.

ΥΓ Εχω και φωτοσπαθο...

Και τί κουτάκι έχεις φιλαράκο, αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

Sexy looks award? Εγω με την σειρα μου σας δινω το "βραβειο πιο πρωτοτυπου βραβειου σε εξαρτημα ηλεκτρονικου υπολογιστη" :) :) :)

Παροτι εχει λιγο καγκουρικη αισθητικη δεν ειναι κακο.

ΥΓ Εχω και φωτοσπαθο...

:hehe: Εντάξει μωρέ, αντί να δίνουμε βραβεία ομορφιάς το ονομάσαμε sexy και το δίνουμε σε ότι προιόν είναι ωραίο :D Είμαστε πορωμένοι (άλλη λέξη ήθελα να βάλω :hehe:) με το hardware και δεν ντρεπόμαστε να το δείχνουμε :hehe:

Ναι, η αισθητική του δεν έιναι στυλ "μεγάλωσα με γαλλικά και πιάνο" όπως κάτι Lian Li και Silverstone, αλλά έιναι λίγο πιο φουτουριστικό το design του. Καγκούρικο δεν το λές με την full σημασία της λέξεως, έχει κάτι το designάτο επάνω του που δεν έιναι αυτό το χαμηλών τόνων απλά κουτιά με λιτές ατελέιωτες ευθείες γραμμές :P

Ηλία, τα 2 μου cent (τα τελευταία :hehe:) στα δίνω!

Πολύ ωραίο το έκανες το review! Αναλυτικότατα όλα!

Πάμε καμιά 4άδα GTX680 να βλέπουμε τίποτα σοβαρές μετρήσεις για θερμοκρασίες! :P

Link to comment
Share on other sites

:hehe: Εντάξει μωρέ, αντί να δίνουμε βραβεία ομορφιάς το ονομάσαμε sexy και το δίνουμε σε ότι προιόν είναι ωραίο :D Είμαστε πορωμένοι (άλλη λέξη ήθελα να βάλω :hehe:) με το hardware και δεν ντρεπόμαστε να το δείχνουμε :hehe:

Ναι, η αισθητική του δεν έιναι στυλ "μεγάλωσα με γαλλικά και πιάνο" όπως κάτι Lian Li και Silverstone, αλλά έιναι λίγο πιο φουτουριστικό το design του. Καγκούρικο δεν το λές με την full σημασία της λέξεως, έχει κάτι το designάτο επάνω του που δεν έιναι αυτό το χαμηλών τόνων απλά κουτιά με λιτές ατελέιωτες ευθείες γραμμές :P

Ηλία, τα 2 μου cent (τα τελευταία :hehe:) στα δίνω!

Πολύ ωραίο το έκανες το review! Αναλυτικότατα όλα!

Πάμε καμιά 4άδα GTX680 να βλέπουμε τίποτα σοβαρές μετρήσεις για θερμοκρασίες! :P

Βασίλη Καλημέρα. Κάτω από 50 cent φιλαράκο δεν δέχομαι, επομένως μου χρωστάς ακόμα 48:D

Για quad SLI με 680 δεν ξέρω, αλλά για quad crossfire, το είχα στο μυαλό μου, αλλά review-τροφοδοτικό δεν διαθέτω για τέτοια δουλειά. Μη νομίζεις ότι δεν το σκέφτηκα... Ρώτησα και από φίλους εδώ μήπως έχει κανείς τίποτα να δανείσει, αλλά δεν βρήκα τίποτα. Έχω έτοιμες 3Χ5850+1Χ5870. Quad CF! Και με τις 5850 ανεβασμένες! Το φαντάζεσαι??? Πού θα μου πάει, κάποια στιγμή θα τσιμπήσω και ένα 1000άκι modular PSU, το οποίο θα είχα ήδη πάρει αποκλειστικά για review-καταστάσεις, απλά τα οικονομικά είναι λιγο...στριμόκωλα, όπως συμβαίνει και με όλους τους Έλληνες τα τελευταία χρόνια άλλωστε. Να δούμε... Ώσπου να μου στείλεις το Cosmos III, ή το Stryker II για review, θα το έχουμε βολέψει κάπως και αυτό το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει και αναμενω το fractal design XL 177e μαζι με μεταφορικα....

σκεφτηκα προς στιγμην να ακυρωσω για το "κουτακι" απο πανω ... αξιζει? η οχι?

εχει κανεις XL να μου πει γνωμες?

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει και αναμενω το fractal design XL 177e μαζι με μεταφορικα....

σκεφτηκα προς στιγμην να ακυρωσω για το "κουτακι" απο πανω ... αξιζει? η οχι?

εχει κανεις XL να μου πει γνωμες?

Προσωπικά, και μιλάω εντελώς προσωπικά, ΔΕΝ θα έπαιρνα case τέτοιου στυλ(εννοώ το Fractal), έχοντας δοκιμάσει αρκετά silverstone και lian li. Το Stryker πιστεύω ότι συνδυάζει τις ευκολίες και το design της νέας εποχής, με τα "καλούδια" ενός full tower case, σε λίγο μικρότερες διαστάσεις, βεβαίως. Ναι μεν μπροστά στο "πολύ" lian li PC-A71B (τα έχω δίπλα-δίπλα αυτή τη στιγμή και τα συγκρίνω, προσπαθώντας να αποφασίσω αν θα πουλήσω το PC-A71B, ή θα το modd-άρω, μια που σηκώνει πολύ πράγμα...) φαίνεται μικρότερο-ιδιαίτερα σε μήκος, αλλά, πραγματικά, εμένα προσωπικά το όλο πακέτο που περικλείεται στο συγκεκριμένο κουτί, με ενθουσίασε. Και δεν ενθουσιάζομαι εύκολα... Ψάξε για το κουτί της υπογραφής μου, για να καταλάβεις πόσο πολύ το ψάχνω το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

εμφανισιακα δεν θα σου πω ψεματα μου αρεσει ποιο πολυ το XL - θελω και εγω βεβαια να του βαλω ενα παραθυρακι και μελλοντικα υδροψυξη να το απογειωσω - ωστοσο με εβαλες σε σκεψεις .. anyway θα το σκεφτω και θα δω αν και κλεινω λογο εμφανισης στο ΧΛ --

παντως περα απο του τι θα αποφασισω το κουτι το stryker σπερνει απλα.. απο εμφανιση εσυ σιγουρα που το δοκιμασες θα ξερεις καλυτερα αλλα νομιζω παει στα απιστευτα σεξυ κουτια χααχχαχα xD

Link to comment
Share on other sites

Και τί κουτάκι έχεις φιλαράκο, αν επιτρέπεται?

Ε ναι γιατι να μην επιτρεπεται; Εχω το CoolerMaster 120 Elite, Elite 120 Advanced .

Εαν ειχα χωρο θα εβαζα το CoolerMaste 690II σε λευκο, CM 690 II Advanced White Edition .

Το συγκεκριμενο που εξεταζουμε τωρα δεν το θεωρω καγκουρικο, αλλα εχει λιγα στοιχεια καγκουριασης οπως εγραψα, λιγο την αισθητικη του τουμπανο. Δεν ειναι κακο απλα δεν ειναι του γουστου μου.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι γιατι να μην επιτρεπεται; Εχω το CoolerMaster 120 Elite, Elite 120 Advanced .

Εαν ειχα χωρο θα εβαζα το CoolerMaste 690II σε λευκο, CM 690 II Advanced White Edition .

Το συγκεκριμενο που εξεταζουμε τωρα δεν το θεωρω καγκουρικο, αλλα εχει λιγα στοιχεια καγκουριασης οπως εγραψα, λιγο την αισθητικη του τουμπανο. Δεν ειναι κακο απλα δεν ειναι του γουστου μου.

Έχει πέσει και αυτό που θες στα χεράκια μου (διάβασε εδώ). Πολύ καλό κουτάκι το 690 που λες, αλλά δεν υπάρχει σύγκριση με το Stryker. Δεν έχω κανένα λόγο να υποστηρίξω το μεν ή το δεν, απλά επειδή έτυχε να τα έχω αξιολογήσει και τα δύο, σου λέω τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο το Stryker. Νομίζω ότι από την αρχή δεν μου κάθονταν το όνομα - άκου έχει striker, υπήρχε ένα ποδοσφαιράκι που λεγόταν κάπως έτσι - αλλά το case τα σπάει. Αν έπαιρνε και 360άρι στην οροφή, χωρίς πατέντες θα ήταν ακόμα καλύτερο, αλλά ούτως ή άλλως ένα "αν" πάντα θα έμενε :D

:T: Ηλία :T:

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπράβο στον elhariz21 & στα υπόλοιπα παιδιά για το review!

To κουτί είναι απλά καταπληκτικό για την τιμή του & για αυτά που προσφέρει - ωραίο χρώμα & design, άπλετοι χώροι, πλαϊνό παράθυρο, ποιότητα κατασκευής κτλ. - full σε όλα του! :T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now