dimitrisdsg7

Ποια η διαφορα;;;;;;;;

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα. Σκεφτομαι να παρω την Sapphire Radeon 7870 GHZ edition 2 GB. Η καλυτερη τιμη που την εχω βρει υστερα απο μια μικρη ερευνα ειναι η ακολουθη:

http://www.omarket.gr/sssss-46494.html

Στο ιδιο site εχω βρει και αυτη:

http://www.omarket.gr/pliroforiki/sssss-46416.html

Μπορει να μου πει καποιος ποια η διαφορα με την προηγουμενη και δεν εχουν ιδια τιμη;

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν καμία διαφορά απλά έχουν γίνει ship σε διαφορετικές χώρες.

Όπως έχουν πολλά EAN έχουν και πολλά SKUs.

Οι 20G προέρχονται από αγορές της Ελλάδας και της Γερμανίας και οι 21G από Αγγλιά και άλλες χώρες εκεί τριγύρω.

Μάλλον το κάνουν από το εργοστάσιο για να βρίσκουν τις παραεισαγωγές και το cross boarding όταν κάποιος διανομέας πουλάει σε μαγαζί άλλη χώρας.

Όπως και να έχει ο omarket κακώς έχει 2 διαφορετικές κάρτες που ουσιαστικά είναι ίδιες αλλά έχει άλλες τιμές!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για η διευκρινηση φιλε μου. Στην ουσια δηλαδη, οποια και να παρω ειναι ενα και το αυτο ετσι; Αρα να παρω αυτη με τη χαμηλοτερη τιμη...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Καλο το ερωτημα σου... Οντως δεν ξερω τι παιζει με τις εγγυησεις. Χτυπα ξυλο χαλασε η καρτα, τι κανω σε αυτη την περιπτωση; Ετσι για να ξερω. Την παω εκει που την πηρα και αναλαμβανουν αυτοι; Επικοινωνω μεσω mail με την κατασκευαστρια εταιρεια (sapphire);

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Τελεια... Αυριο λοιπον κανω την παραγγελια... Και περναω απο την τωρινη μου καρτα (Asus ENGTX560 TOP DIRECT CU-925MHZ / 1 GB) στην Sapphire 7870 GHZ edition 2 GB. Πως σας φαινεται η αλλαγη; Περιπου 40 ευρω θα μου βγει.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now