Recommended Posts

Γεια χαρα hwboxades και παλι εδω μετα απο 2 μηνες,τα χαιρετισματα στον καλο φιλο venisk και ωρα να μπω στο θεμα μας.Ο τιτλος ξεκαθαρος.WATERCOOLING PROJECT.Λοιπον τα ολικο σχεδιο:λογω κοστους και αποδοσης και γνωσης απο πιο παλιο build η cpu θα συνεχισει να ψυχεται με το corsair h100 για να μην επιβαρυνει το

το κυκλωμα το μονο που θα αλλαξει θα ειναι τα ανεμιστηρακια π κατα προτιμηση θα ειναι μαυρα με ασπρους ελικες(θα εξηγησω μετα το γιατι) οπως και το ανεμιστηρακι εξαγωγης διπλα στην cpu και ευτηχως εχω εξοπλισει το κουτι με αλλα 2 250μμ για τους hdd και την εισαγωγη αερα με ολα τα χρωμματα και ελεγχονται απο μπροστινο fan controller.Δυο μπλοκ για τις gtx 680 και ενα full για rampage iv extreme.Το γιατι τα ανεμιστηρακια θα ειναι ετσι:η ιδεα ειναι αφου το κουτι ειναι μαυρο και μεσα ολα ειναι μαυρα πλην των pcie και των dimms να το εκμεταλευτω και να γυρισω σε ενα συστημα υδροψυξης διαφορετικο απο τα συνηθη που ειναι αποχρωσεις πρασινου η μπλε η κοκκινου(που δεν εχω δοκιμασει αλλα δεν με τραβαει και πολυ το κοκκινο χωρις παρεξηγηση) και να το γυρισω σε κατι μεν UV αλλα εντονο που να κανει διαφορα με τα ολα,οποτε κλεινω στο ασπρο,τελος παντων αυτο μπορει να αλλαξει απλα με ενα υγρο(επισης επειδη δεν εχω βρει ως τωρα crystal uv tube αξιολογο αναγκαστικα θα χρησιμοποιηθει γαλαζιο ή απαλο μπλε UV και παντα μιλαμε για διαστασεις od-19mm και id-13mm που απ'οσο ξερω ειναι τα μεγαλυτερα(τοιχος,εσωτερικη διαμετρος).Λοιπον τελος η εμφανιση επειδη εχουμε και 2 gpus και εχουν θερμοκρασιες θα πρεπει το project να ειναι αποδοτικο και οσο το δυνατων low budget.Η ιδεα μ ειναι ενα radiator 480mm κλασικα στην εξαγωγη αερα του κουτιου και 4 ανεμιστηρακια σε pull διαταξη,τα πραγματα δεν εχω χρονο να τα ανεβασω πιστευω μεχρι αυριο να τα εχω ανεβασει,αυτα διοτι τωρα διοτι πρεπει να παω στο πανεπιστημιο σε μιση ωρα περιμενω τις προτασεις σας,καλη ημερα σε ολους και πραγματικα σας ευχαριστω ολους για τον χρονο σας....ααα γορικαλο δεν σε ξεχασα για αυτο το review που λεγαμε ετοιμο ειναι απλα δεν εχω βρει χρονο αλλα νμζ πως δεν εχει νοημα πια αφου το συγκεκριμενο μοντελο εχει παλιωσει και εχουν βγει χιλια δυο reviews......

Link to comment
Share on other sites

Που 'σαι ρε Μπριζόλα :D καλώς σε βρήκαμε και πάλι :)

Σε τι κουτάκι θα μπούν όλα αυτά που λές?

Μπλοκ θα πάς για EK ή έχεις βρεί κάτι άλλο?

Μάρκα ψυγείο και πάχος?

Αντλία?

Λάστιχα, ρακόρ?

Νεράκι δες εδώ Mayhems Home Page - www.mayhems.co.uk

Δεν έχουν White UV αλλά έχουν White Pastel που έιναι όμορφο! :)

Εμένα τελευταία μου αρέσουν πολύ οι υδροψύξεις με ίσια λάστιχα και όχι με κούρμπες και στροφές :D

Για το review, ειλικρινά χωρίς παρεξήγηση, δεν θυμάμαι καν σε τι αναφέρεσαι! :/

Link to comment
Share on other sites

Που 'σαι ρε Μπριζόλα :D καλώς σε βρήκαμε και πάλι :)

Σε τι κουτάκι θα μπούν όλα αυτά που λές?

Μπλοκ θα πάς για EK ή έχεις βρεί κάτι άλλο?

Μάρκα ψυγείο και πάχος?

Αντλία?

Λάστιχα, ρακόρ?

Νεράκι δες εδώ Mayhems Home Page - www.mayhems.co.uk

Δεν έχουν White UV αλλά έχουν White Pastel που έιναι όμορφο! :)

Εμένα τελευταία μου αρέσουν πολύ οι υδροψύξεις με ίσια λάστιχα και όχι με κούρμπες και στροφές :D

Για το review, ειλικρινά χωρίς παρεξήγηση, δεν θυμάμαι καν σε τι αναφέρεσαι! :/

Αυτες τις μερες θα τα ανεβασω ολοκληρωμενα γτ ειναι λιγο περιεργες ,το κουτακι ειναι το chaser mk-i της thermaltake επισης και μενα αυτες μ αρεσουν κατι σαν τα project της swiftech στην main της,καλες γιορτες σε ολους......το review ηταν για ενα tebletaki ths samsung αλλα ειναι παλιο πια.....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now