Recommended Posts

χαιρετε και χρονια πολλα! ειμαι ετοιμος για νεο pc και ελεγα μιας κ μπορω και ειναι και φτηνες να παω σε ραμ 2400mhz.. λοιπον kingston x beast με τις kingston predator στα 2400 ειναι ακριβως οι ιδιες να υποθεσω με αλλη ψυκτρα? ρωταω διοτι δε βρηκα κατι

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε και χρονια πολλα! ειμαι ετοιμος για νεο pc και ελεγα μιας κ μπορω και ειναι και φτηνες να παω σε ραμ 2400mhz.. λοιπον kingston x beast με τις kingston predator στα 2400 ειναι ακριβως οι ιδιες να υποθεσω με αλλη ψυκτρα? ρωταω διοτι δε βρηκα κατι

Από ότι ξέρω είναι ίδιες στα χαρακτηριστικά! Οι predator που τις έχω είναι λίγο ψηλές ram! Πάντος δεν παίζει να έχουν καμιά διαφορά! Αμα κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος :D

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι οι Predator έχουν λιγάκι καλύτερο tRAS, αλλά για την ώρα και τα δύο kit Hynix CFR έχουν "από κάτω", οπότε ναι... ίδιες μνήμες είναι επί της ουσίας :)

Link to comment
Share on other sites

Από τις δοκιμές παρατήρησα ότι οι Beast παίζουν καλύτερα με 1.65V, και δεν έχουν εντυπωσιακό scaling με περισσότερο ρεύμα. Αντιθέτως οι Predator ακούνε καλύτερο στο ρεύμα ;)

Αν γουστάρεις λίγο να ψαχτείς ρίξε μια ματιά και στις Patriot Viper 3 IEM Limited Edition :)

Link to comment
Share on other sites

προβληματιστηκα ασχημα τωρα ως προς kingston predator 2400mhz vs patriot... πολυ καλες φαινονται αυτες οι limited edition.... αφηνω τις beast στην ακρη αφου ειναι ιδιες... καμια γνωμη?

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, πολύ καλές οι Patriot. Δες σε τι τιμές σου έρχονται οι μεν και οι δε, και αποφασίζεις. Πάντως όπως και να 'χει, τα o/c που βλέπεις στα review είναι με την YMMV υποσημείωση ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now