psaros

Βοήθεια σε HP Pavilion dv6000

Recommended Posts

Καλησπερα σας παιδια και Χρονια πολλα σε ολους με υγεια και ευτυχια...

Εχω ενα Laptop HP Pavilion dv6000 το οποιο μου εκανε συνεχεια επανεκινηση μετα το εικονονιδιακη στη φορτωση των Windows (XP εχει)..

Το εκανα recovery στο ξεκινημα και ηταν ξανα οπως ηταν πρωτα και δουλευε μια εβδομαδα, μετα παλι το ιδιο και μου εβγαλε την μπλε οθονη με κατι κατι Κινεζικα γραμματα και κατι Αγγλικα αλλα δεν προλαβα να το δω τι ελεγε γιατι εκανα restart (Δεν ειναι απο Ram το παραθυρο...) Εβγαλα τον δισκο τον εβαλα στο pc και μου αργησε κανενα λεπτο να τον διαβασει και εκτος αυτο τον ακουω να τσιριζει που και που αρκετα δυνατα... Θελει σιγουρα δισκο γιατι ειναι και παλιος...

Θελω να περασω Windows 7 (1.60 με 2gb Ram αν βαλω ελαφρια θα τα δουλευει μια χαρα)... Δεν μου κανει Boot απο το DVD Drive και δεν εχει επιλογη Boot απο CD η κατι τετοιο και εκτος αυτο ενεργοποιησα το Wireless card απο το Bios.. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να διαβασει το DVD...? Ειναι καινουργιο το Drive το αλλαξα προσφατα.... Υπαρχει περιπτωση να μην ειναι απο τον δισκο αυτο...? Και κατι αλλο ρε παιδια αν παρω καινουριο δισκο μπορω να αντιγραψω το recovery στον καινουριο και να κανω Boot μεσω recovery να το εχω παλι XP δεν εχω προβλημα αρκει να δουλεψει...

Ευχαριστω προκαταβολικα....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now