** GEORGE **

Αγορά μητρικής !!

Recommended Posts

Έχω τα παρακάτω υλικά και θέλω να αγοράσω μητρική και επεξεργαστή , έχω επιλέξει για επεξεργαστή τον AMD FX 8350 , ποία μητρική θα δεχτή αρμονικά και χωρίς προβλήματα συμβατότητας τα υλικά ?

Εξαρτήματα που έχω :

OCZ OCZ3G1333LV4G 4GB PC-10666 GOLD Z3 XTC LOW-VOLTAGE ( X2=8GB)

ASUS EAH5970 2DIS 2GD5A 2GB PCI-E RETAIL

COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

SEAGATE BARRACUDA - HDD

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έλεγα και εγώ στην άρχει .... μόλις ξεκίνησαν να βγαίνουν η μπλε οθόνες άλλαξα γνώμη για αυτό και είμαι προσεκτικός . Hμητρική που είχα ( GIGABYTE GA-890GPA-UD3H ) δεν δέχονταν της μνήμες , άλλαξα χρονισμούς , ρεύματα πειράχτηκαν το καλύτερο αποτέλεσμα ήταν δύο μπλε οθόνες καθώς ξεκινούσε ο υπολογιστής .

Το ερώτημά μου είναι θα είναι συμβατές η μνήμες ( και τα υπόλοιπα εξαρτήματα ) σε όποια μητρική AM3 και να επιλέξω ;

Error

http://i44.tinypic.com/2w4dxrn.jpg

Edited by ** GEORGE **
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω Γιώργο, αλλά απο προσωπική εμπειρία, οι OCZ σε διάφορα setup εμφανίζουν κάτι κουλά. Όταν αλλάχτηκαν, κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβός θέλω να αποφύγω Γιώργο την αλλαγή , πρώτον γιατί δεν βγάζουν σφάλμα στο υλικό και δεύτερον μου είναι δύσκολο να πετάξω 218 ευρώ . Κάποια σκέψη για μητρική που θα ήταν συμβατή ;

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να υπάρχει και γραφικών ενσωματωμένη στην μητρική , πάντα σκεπτόμουν την περίπτωση που η PCI γραφικών έβγαζε πρόβλημα να μη μείνω ξεκρέμαστος από PC . ( δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια επίπτωση σε αυτό )

Θα έριχνα ματιά σε καμιά Crosshair κατευθείαν για να ήμουν ξέγνοιαστος :)

πω πω δηλητήριο η τιμούλες αλλά αν είναι να διορθώσει το πρόβλημα ΟΚ τότε .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now