kaklikos

Αγορα οθονης απο Amazon

Recommended Posts

Καλησπερα αλανια.Εχω βρει κατι οθονες μεσω amazon και δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως παιζει (αν μπορει να ερθει ελλαδα μεταφορικα κτλ.).Γενικοτερα δεν εχω και πολυ ιδεα τι γινεται με το amazon σε σχεση με το ebay που αγοραζω.Η οθονη ειναι της benq η xl2420t

Αυτες ειναι new οπως λεει Amazon.com: Buying Choices: BenQ XL2420T Professional Gaming Monitor

και αυτες used Amazon.com: Buying Choices: BenQ XL2420T Professional Gaming Monitor

Υπαρχει περιπτωση να μπορει να ερθει καποια στην ελλαδα;Τα γραφουν λιγο μπερδεμενα ! Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα από Amazon.com μια συσκευή πυ νανουρίζει μωρά με τελική τιμή περί τα 80?

και μου ήρθε σε 2 ημερες απο USA.

Μέσα στα έξοδα μου υπολόγισε και τα έξοδα τελωνείου και όλα.

[MENTION=14055]kaklikos[/MENTION] επειδή το κόστος στην δική σου περίπτωση έιναι μεγάλο, καλύτερα ψάξε από Ευρώπη όπως γράφεις και εσύ :)

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λένε τα παιδιά είναι, μόνο απο Ευρώπη για ηλεκτρονικά και για να στείλουν Ελλάδα θα πρέπει ο seller να ειναι το Amazon και οχι κάποιο άλλο μαγαζί γιατί πάλι δεν στέλνουν :)

Link to comment
Share on other sites

για να σιγουρευτείς αν στέλνει κ ποσο θα σου κοστίσει μαζί με μεταφορικά (απο τα ευρωπαϊκά amazon) θα πρέπει να βάλεις το αντικείμενο στο καλάθι κ να προχωρήσεις την παραγγελία μέχρι το βήμα πριν την πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς ιδέα πως διαμορφώνονται οι τιμές στα amazon Ευρώπης?

βλέπω σε πράγματα που έχω στο καλάθι να αλλάζουν οι τιμές κατά καιρούς.

-είναι θέμα ισοτιμίας δολαρίου-ευρώ (ή λίρας γιατο co.uk) ? αν και διακύμανση της τάξης του 5% που έχω παρατηρήσει είναι πολύ μεγάλη ώστε να οφείλεται σε αλλαγή της ισοτιμίας.

-προφοράς/ζήτησης μήπως?

-είναι θέμα παλιαότητας του αντικειμένου ? (όταν αφορά σε προϊόντα τεχνολογίας)

-είναι απλά προσφορές για κάποιες μέρες?

ή είναι όλα μαζί και τπτ απο τα παραπάνω?:confusion:

Edited by mofori
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now