Duder

Noctua coolers για Χeons & Opterons

Recommended Posts

[wrapleft]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/12148dc8f276f0a9.jpg[/wrapleft]H Noctua ανακοίνωσε σήμερα τέσσερα CPU coolers για Intel Xeon και AMD Opteron επεξεργαστές. Οι νέες αυτές ψύκτρες αποτελούν παραλλαγή των NH-U12 και NH-U9, είναι optimized για χρήση σε dual socket systems και ανήκουν στις σειρές DX (Dual Xeon) και DO (Dual Opteron).

Οι NH-U12DX και NH-U9DX είναι για επεξεργαστές ΧΕΟΝ και το σχήμα των fins έχει τροποποιηθεί ώστε να σχηματίζεται ένας αεραγωγός σε Dual Xeon setups. Επίσης καινούργιο είναι το SecuFirm2 mounting system για Socket 771 επιτρέποντας την εύκολη αλλαγή της stock ψύκτρας.

noctuanhu12dx3cc8.jpg

NH-U12DX

noctuanhu12dx4yc8.jpg

SecuFirm2 mounting system

Στη DO series ανήκουν οι NH-U12DO και NH-U9DO και φέρουν (όπως και η DX σειρά) τους NF-P12 και NF-B9 fans, ενώ στη συσκευασία υπάρχει και το NT-H1 thermal compound.

NH-U12DO

noctuanhu12do1ea6.jpg

noctuanhu12do3rw7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι Opteron μου τους περιμενουν .

Και σκεφτομουν τι ψυχτες να τους εβαζα.

Η βασικη διαφορα ων 2 μοντελων για Amd ειναι οσο ειδα το fan?

(12αρι με 9αρι)

Edit: lol ζωγραφισα παλι .Για socket F ειναι ^^

(cheat happens )

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά ρε παιδιά, αλλα μπορεί να μου πεί κάποιος που μπορώ να βρώ τα συγκεκριμένα coolers στην Ελλάδα. Οι Stock της Intel για τους Dual Quad Core Xeon's μου κάνουν πολύ θόρυβο. Βρήκα σε κάποια eshop στην Ιταλία και Γερμανία αλλά δεν στέλνουν Ελλάδα. Τα ελληνικά sites που προτρέπει η Noctua δεν έχουν τίποτα. Μονο για Socket 775 έχουν. Τι να πώ. Κάτι άλλο.... Αυτά πάνε ζευγάρι σωστά???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now