Vassilis_X

G.skill 800mhz problem (F2-6400CL4D-2GBHK)

Recommended Posts

:wallbash:Καλημερα παιδια και καλως σας βρηκα.. εχω αυτες του τυπου μνημες και πλεον δεν μου τρεχουν στα default 4-4-3-5 με 2.1 volt αλλα μονο στα default του bios 5-5-5-15.. αυτο συμβαινει εδω και ενα μηνα.. παλιοτερα ετρεχαν κανονικα με 4-4-3-5-2Τ.. τις ειχα κανει και o/c στα 925mhz με 2.25 volt και λειτουργουσαν αψογα.. αλλα ηρθε μια μερα που δεν επαιζαν στα 925, τοτε τις γυρισα στα 800 με 4-4-3-5 και τωρα πλεον ουτε με αυτα.. τα συμπτωματα ηταν οτι ποσταρε κανονικα αλλα μετα απο 15ʼ κολλαγε το συστημα και εκανα restart, cmos και τα σχετικα.. τωρα πλεον οταν παω να δοκιμασω με 4-4-3-5 δεν ποσταρει και κολλαει και το bios.. ακουω λυσεις στο προβλημα μου.. να παω για rma sto plaisio;;;;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και καλώς σε βρήκαμε!

Δυστηχώς μπορεί να την ακούσανε απο το ρέυμα ή την ζέστη και να έχει αυτά τα συμπτώματα!:(

Άμα δεν υπάρχει κάποιο 2ο σύστημα για να τις δοκιμάσεισ και εκεί...μάλλον το RMA είναι μονόδρομος αφού δεν παίζουν ούτε στα default τους με 4-4-3-5.

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάω για RMA και να πληρώσω μια διαφορά ώστε να πάρω τις g.skill 1000ΜΗΖ που έχουν και chipakia D9 τα καλά.

Τι λέτε?

Στα διόρθωσα εγώ, αλλά σε παρακαλώ όταν γυρίσεισ σπίτι σου διόρθωσε και το άλλο πόστ σου στα ελληνικά...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now