alphastorm

φιλη θελει να αγορασει λαπτοπ 500-550μαξ

Recommended Posts

γιοο γιοο !

οπως λεει και ο τιτλος φιλη θελει να αγορασει λαπτοπ με μαξ γιουρια 550 , καλο θα ηταν να μεινουμε στα 500 ...

προς ποιες εταιριες να κοιταξω?? δεν την ενδιαφερει το βαρυ gaming αντε κανα sims παλιο βαρια καρδια , κυριως φβ ταινιουλες και τα κλασσικα σαχλα των φοιτητοκοριτσων

ποιες εταιριες βγαζουν τις λιγοτερες ζημιες??? μεγαλυτερη εγγυηση???

σκεφτομουν προς lenovo η dell , εγκρινετε?

ντανκε εκ των προτερων !

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος είχα προτείνει σ ένα φιλο ακριβώς για την ίδια δουλεια αυτο

http://www.you.gr/proionta/laptop,tablet/foritoi-ypologistes/laptop/nb-lenovo-g5070-i5-4200u-59412355

(το you.gr επειδη απο κει τελικα το πηρε)

εγω προτιμώ dell lenovo (προσωπικη αποψη καθαρα). αλλα θεωρω το συγκεκριμενο μοτορι, για τα λεφτα του παντα, ειναι αρκετα τιμιο.

Link to comment
Share on other sites

Lenovo δαγκωτό...μακρία απο τα tosbiba γενικώς, μόνο τα μεγάλα μοντέλα τους αξίζουν και παλι ειναι ακριβά σε σχέση με τον ανταγωνισμό!

To συγκεκριμένο σασί του G50-70 το εχω δουλέψει και ειναι πολύ σωστό :T:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος είχα προτείνει σ ένα φιλο ακριβώς για την ίδια δουλεια αυτο

http://www.you.gr/proionta/laptop,tablet/foritoi-ypologistes/laptop/nb-lenovo-g5070-i5-4200u-59412355

(το you.gr επειδη απο κει τελικα το πηρε)

εγω προτιμώ dell lenovo (προσωπικη αποψη καθαρα). αλλα θεωρω το συγκεκριμενο μοτορι, για τα λεφτα του παντα, ειναι αρκετα τιμιο.

Value for money, πολύ καλή επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Lenovo δαγκωτό...μακρία απο τα tosbiba γενικώς, μόνο τα μεγάλα μοντέλα τους αξίζουν και παλι ειναι ακριβά σε σχέση με τον ανταγωνισμό!

Κωστή εμένα το δικό μου Satellite C875 πάντως μου 'χει βγει πολύ καλό φτου φτου. Το είχα αγοράσει Ιανουάριο του '13 (κοντεύει 2 χρόνια δηλαδή) με 17άρα οθόνη, 4GB μνήμη, i3-3110M Ivy Bridge, HD 4000 ενσωματωμένη και 500G σκληρό, 430? με τα μεταφορικά, από pc1. Εμφανιζόταν ανά διαστήματα στο skroutz και δεν το προλάβαινα με τίποτα. Περίμενα 20 μέρες να το φέρουν γιατί ήταν από Αμερική :hehe:

Link to comment
Share on other sites

τα 17ρια ειναι αλλη μπαλα ρε και ευχομαι ποτε να μην σου πάθει τπτ :T:

...τα 15ρια τα φτηνά ειναι μαπεξ :hehe:

εγώ πάντως χτύπησα το καλοκαίρι το VAIO SVF1532X1EB και απλά κάθε φορά που το ανοιγω κολλάω για 1-2 λεπτα με την οθόνη του :D ολα τα λεφτά ρε φίλε δεν πιάνονται τα καλά panel τους!

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

οχι αλλα προσωπικά σε ενα τέτοιο laptop δεν με ενδιαφέρει το υλικό του αλλά το hardware η αυτoνομία και η οθόνη του!

αν έψαχνα για κάποιο 13ρι εννοείται μόνο μαγνήσιο/ανθακόνημα αλλα για τα 15ρια δεν βρίσκω τον λόγο, επίσης οπως ειναι γνωστό τα apu δεν φτάνουν με την καμία την αυτονομία των νέων haswell :/

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν διαφωνώ...απλά για την χρήση που το χρειάζεται τι να τον κάνει τον quad και την πιο ενεργοβόρα vga? πιο χρήσιμο θα της φανεί η αυτονομία on the go :T:

Link to comment
Share on other sites

τα 17ρια ειναι αλλη μπαλα ρε και ευχομαι ποτε να μην σου πάθει τπτ :T:

...τα 15ρια τα φτηνά ειναι μαπεξ :hehe:

εγώ πάντως χτύπησα το καλοκαίρι το VAIO SVF1532X1EB και απλά κάθε φορά που το ανοιγω κολλάω για 1-2 λεπτα με την οθόνη του :D ολα τα λεφτά ρε φίλε δεν πιάνονται τα καλά panel τους!

Δε μασάει πουθενά ρε φτου φτου, το 'χω σκίσει και ακόμα γερό το τοσίμπα :D

Από laptop τα έχω σε εκτίμηση τα Vaio, αλλά θαρρώ ότι είναι ακριβά.

Το Lenovo ενός φίλου του βγήκε πολύ καλό. Το Lenovo του αδερφού μου με E-300 απ' την άλλη είχε θεματάκι με τους επίσημους vga drivers της lenovo με τα 8.1, οπότε το γυρίσαμε πάλι στα 8 :hehe:

Τα Acer δύο φίλων στα 2 χρόνια τα 'φτυσαν :hehe: Στο ένα κάηκε η μητρική, στο άλλο τα 'παιξε ο σκληρός και μετά είχαμε θέματα και με τον καινούριο οπότε το παρέτησε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now