thelos257

Αγορα COMPAQ 100-411nv K2F53EA

Recommended Posts

Την καλησπερα μ σε ολους-ες σας παιδια λογο του οτι με αφησε ο παλιος μου υπολογιστης MSI 7512 With intel core 2 quad λεω να μην δωσω 89 ευρω και να του βαλω μητρικη πλακετα γιατι ουσιαστικα πεταμενα λεφτα θα ναι ετσι ειπα να αγορασω αυτο το DESKTOP εδω δεν με ενδιαφερει η αποδοση του επεξεργαστη ουτε της καρτας γραφικων αφου εχω εφταπυρινο επεξεργαστη το dell studio xps 8100 το οποιο το αγορασα πριν απο 4 χρονια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος δεν με απογοητευε ουτε μια στιγμη. Εχει αυθεντικα απο την dell windows 7 home premium 64-bit 4gb ram γραφικα nvidia gt 210 επεξεργαστη intel core i7 870 2.93Ghz μια χαρα. Το Compaq θα το παρω ως αντικατασταση του παλιου μου του τετραπυρινου δεν τρεχω βαρια προγραμματα αντε αντε κανενα photoshop πολυ σπανια ομως και κανενα dreavwer. Θα κανω encoding με το HandBrake τηλεοπτικα προγραμματα που θα γραφω με την usb tv μου το μονο προβλημα που υπαρχει πανω σε αυτο το θεμα ειναι οτι τα windows 8 64-bit που θα ναι προεγκατεστημενα δεν θα εχουν το windows media center μεσα μηπως ξερετε κανενα αλλο προγραμμα παρομιο με αυτο το οποιο να ξεκιναει πριν απο 15 λεπτα και να σταματαει μετα απο 15 λεπτα που θα τελιωνει το τηλεοπτικο προγραμμα ; Αν ναι τοτε πειτε μου.

Χαρακτηριστικα COMPAQ 100-411nv K2F53EA:

Επεξεργαστής: AMD E1-6010 APU 1.35GHz (1 MB cache)

Λειτουργικό Σύστημα: Windows 8.1 64bit

RAM: 4GB (1 x 4GB) 1600MHz DDR3

Κάρτα γραφικών: AMD Radeon R2

Κάρτα ήχου: HD Audio 5.1

Network: 10/100Mbps Ethernet

Σκληρός δίσκος: 1TB, 7.200 rpm

Μονάδα οπτικού δίσκου: SuperMulti DVD Burner

Συνδεσιμότητα: 6 x USB 2.0, 1 x Ethernet RJ-45, 1 x DVI-D, 1 x VGA, 1 x microphone, 1 x audio in, 1 x audio out, 1 x 6-in-1 memory card reader

Διαστάσεις: 363.8 x 165 x 384.4

Βάρος (kg): 6

Περιλαμβάνει: Πληκτρολόγιο USB και Οπτικό ποντίκι USB

8A2583B8923A616AA4DEECA8CC1B495C.png

Ερωτησεις:

Ποσους σκληρους δισκους θα μπορω να βαλω πανω ; το dvd δεν το χρεισιμοποιηω ποτε μου.

Σας ευχαριστω παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

έχει κινητό πολλές φορές πιο γρήγορο από αυτό το πράγμα

ότι και να νομίζεις ότι μπορεί να κάνει, είναι λάθος.

δεν κάνει τίποτα. απλά σέρνεται

Link to comment
Share on other sites

έχει κινητό πολλές φορές πιο γρήγορο από αυτό το πράγμα

ότι και να νομίζεις ότι μπορεί να κάνει, είναι λάθος.

δεν κάνει τίποτα. απλά σέρνεται

Καλησπερα φιλε μου εγω αυτο θελω να παρω και θα μαι ικανοποιημενος ασχετα με τις επιδωσεις του θα κανω την δουλεια μ μια χαρα λεω παραπανω τι θα κανω για για χρηση το θελω.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν πολύ σοβαρές πιθανότητες να κολλάει ανοίγοντας firefox

photoshop ή dreamweaver δεν θα ανοίξει ποτέ

και θα θέλει περί τα 45 λεπτά να κάνεις ινστόλ το όφις

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν πολύ σοβαρές πιθανότητες να κολλάει ανοίγοντας firefox

photoshop ή dreamweaver δεν θα ανοίξει ποτέ

και θα θέλει περί τα 45 λεπτά να κάνεις ινστόλ το όφις

Αμαν ρε φιλαρακι τι υπερβολικος που εισαι να πουμεν..........

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον weqwer. Οσο για την ερώτηση σου μπορεις να προσθέσεις ακομα 0 (μηδεν) δισκους.

Αντε και καλοδούλευτο!!!!!!

Αν βγαλω το dvd που ποτε δεν το χρεισιμοποιηω ;

Επισης γνωριζετε κανενα προγραμμα οπως το windows media center των windows 7 ; να ναι free ή με πληρωμη ; Θα ηθελα να σταματαει μετα απο 15 λεπτα η εγγραφη και να αρχιζει πριν απο 15 λεπτα τι προτινεται γι αυτο το "προβλημα" ;

Link to comment
Share on other sites

Αν βγαλω το dvd που ποτε δεν το χρεισιμοποιηω ;

Επισης γνωριζετε κανενα προγραμμα οπως το windows media center των windows 7 ; να ναι free ή με πληρωμη ; Θα ηθελα να σταματαει μετα απο 15 λεπτα η εγγραφη και να αρχιζει πριν απο 15 λεπτα τι προτινεται γι αυτο το "προβλημα" ;

Και πως θα τον στερεωσεις το δισκο? Με μανταλακια?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα τον βαλω να κατσει κατω μεσα στο κουτι :)

Ε τότε θεωρητικά γίνεται. Αλλά υπάρχει περίπτωση το bios της compaq να έχει whitelist και να μην τον δει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει adapter,

3.5" to 5.25" HDD Mounting Adapter: Amazon.co.uk: Computers & Accessories

Akasa Thermal Solution

Αλλά και εγώ θα πω ότι καλυτέρα πάρε κάτι άλλο εκτός από αυτό το PC.

Για την χρηση του που το θελω μια χαρα μου ειναι εξαλλου εχω και ενα εφταπυρινο dell studio xps 8100 στο σπιτι οποτε αυτος θα ναι ως δευτερος οποτε δεν θα θελω να βλεπω την NASA με αυτο το νεο μου πισι.

Link to comment
Share on other sites

Για τα χρήματα που δίνεις νομίζω καλύτερη επιλογή θα ήταν να πάρεις αυτό INNOVATOR 3 ECONOMY 4160 - ΧΩΡΙΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ - ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΟΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ - και να του περάσεις λειτουργικό μόνος σου. Θα κάνεις πολύ πιο ξεκούραστα την δουλειά σου :)

Αν θες με λειτουργικό, τότε τσέκαρε αυτό INNOVATOR OFFICE VALUE - ΜΕ WINDOWS 8 - ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΟΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ -. Κοστίζει κατιτίς παραπάνω αλλά ο Pentium είναι κλάσης ανώτερος από τον E1 και θα ξεμπερδεύεις πιο γρήγορα στο Photoshop, ακόμη και σε ελαφριές εργασίες.

Link to comment
Share on other sites

Για τα χρήματα που δίνεις νομίζω καλύτερη επιλογή θα ήταν να πάρεις αυτό INNOVATOR 3 ECONOMY 4160 - ΧΩΡΙΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ - ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΟΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ - και να του περάσεις λειτουργικό μόνος σου. Θα κάνεις πολύ πιο ξεκούραστα την δουλειά σου :)

Αν θες με λειτουργικό, τότε τσέκαρε αυτό INNOVATOR OFFICE VALUE - ΜΕ WINDOWS 8 - ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΟΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ -. Κοστίζει κατιτίς παραπάνω αλλά ο Pentium είναι κλάσης ανώτερος από τον E1 και θα ξεμπερδεύεις πιο γρήγορα στο Photoshop, ακόμη και σε ελαφριές εργασίες.

Η αποφαφη μου φιλε Γιωργο ειναι οριστικη και αμετακλειτη δεν αλλαξω γνωμη.

Επισης σχετικα με το win media center που δεν περιλαβανεται στα win 8 υπαρχει καποιο σχετικο προγραμμα για εγγραφες με usb tv ;

Link to comment
Share on other sites

Η αποφαφη μου φιλε Γιωργο ειναι οριστικη και αμετακλειτη δεν αλλαξω γνωμη.

Επισης σχετικα με το win media center που δεν περιλαβανεται στα win 8 υπαρχει καποιο σχετικο προγραμμα για εγγραφες με usb tv ;

Δεν γνωρίζω να σε βοηθήσω πάνω στο συγκεκριμένο θέμα ρει :/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now