xsakis23

προβλημα με RF

Recommended Posts

αφου εχω τοποθετισει τα παντα σωστα(πιστευω)πανω στην mobo μου,πατω το power και περιμενω.τα παντα ακουγονται να δουλευον σωστα δεν κανει εκεινο το σπαστικο μπιπππππ....αλλα η οθονη παραμενει μαυρη.το μονο που παρατιρισα πανω στη mobo ειναι οτι διπλα στο βισμα του cpu fan εχει 3 λαμπακια που διχνουν αναλογα το cpu voltage και αλλο χωμα. οπως εχει για τις ram,nb,sb....για τα 3 προηγουμενα τα λαμπακια ειναι ανοιχτα.ενω για το cpu voltage καμια ενδειξη...λες και δεν εχει ρευμα...και στο lcd poster γραφει cpu init.οποις γνωριζει ας μου δοσει τα φωτα του pls.επισεις η vga που δοκιμασα ειναι με μια παλια invidia 8600gt

Link to comment
Share on other sites

εβγαλα τις ram αλλα δεν σφυριξε...λεω μιπως φταιει και το μικροφωνακι.καπου ειδα πως η ψυκτρα thermalright 120 που εχω δεν πρεπει να ακουμπουν τα heatpipes πουθενα στη mobo.το τσεκαρα κι αυτο αλλα τπτ.και ειναι του κουτιου....

Link to comment
Share on other sites

Καμιά αναβάθμιση BIOS δοκίμασες.

Σε κάποια μητρική ASUS πριν αρκετους μήνες με EXTREME QUAD δεν αναβε.

Αναγκαστήκαμε να αγοράσουμε ενα βρωμο CELERON για να ποστάρει και μετα απο BIOS δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, τελικά το προβλημα λύθικε.Τα έβγαλα όλα και άφισα την mobo να δουλεύει μόνη της εκτός κουτιού,και ενα-ενα πρόσθετα ram-vga-hdd-dvd και ολα δούλευαν οκ.Και ετσι με την απλή μέθοδο των τριών κατέλιξα στο οτι αυτό που έφταιγε ήταν το κουτί,γιατι ήταν της πλάκας και κάπου έκανε σώμα.Άλλαξα κουτί και όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now