caution

Deepcool DQ750EVO Quanta Review: New Candidate!

Recommended Posts

καλο review Καλο φαινεται το psu αλλα σχετικα ακριβο και ο ανταγωνισμος δινει μεχρι 7 και 10 χρονια εγγυηση σε αυτα τα χρηματα η λιγο πιο πανω και δεν αναφερθηκε αν ειναι Haswell ready ? ως νεο θα επρεπε να ειναι αλλα δεν το ξερουμε η δεν αναφερθηκε . Επισης δεν φαινεται να κανει cooldown με καθυστεριση στο συστημα after shutdown .

Link to comment
Share on other sites

καλο review Καλο φαινεται το psu αλλα σχετικα ακριβο και ο ανταγωνισμος δινει μεχρι 7 και 10 χρονια εγγυηση σε αυτα τα χρηματα η λιγο πιο πανω και δεν αναφερθηκε αν ειναι Haswell ready ? ως νεο θα επρεπε να ειναι αλλα δεν το ξερουμε η δεν αναφερθηκε . Επισης δεν φαινεται να κανει cooldown με καθυστεριση στο συστημα after shutdown .

Έχεις απόλυτο δίκιο για την απουσία αναφοράς μου σε Haswell's C6/C7 compatibility & ευχαριστώ που μου το θυμίζεις. Την στιγμή που έγραφα το review η τεκμηρίωση που είχα από την εταιρία είχε αρκετά λάθη που κυνηγούσα να μην αναπαράγω και καμία αναφορά για το C6/C7 compatibility που ρωτάς. Τα περισσότερα λάθη τα μάζεψαν αλλά ακόμα δεν υπάρχει αναφορά για αυτό που ρωτάς. Πάντως, στο ανεπίσημο, τροφοδοτικά της ThermalTake που κατασκευάζονται στην ίδια ακριβώς πλατφόρμα της CWT έχουν πάρει το αυτοκολλητάκι από την πρώτη μέρα, οπότε δεν είναι λογικό να υπάρχει ζήτημα στην πράξη με το Quanta.

Για το cooldown αρκετοί κατασκευαστές το έχουν παρατήσει σαν feature. Προσωπικά δεν μου λείπει. Αλλά γιατί να μην έχει semi passive λειτουργία ένα Gold τροφοδοτικό δεν το κατάλαβα και εγώ...

Καλωσόρισες jdakos & καλό Πάσχα :)

Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση της Deepcool σχετικα με το Haswell ready support για το

DQ 750EVO

Dear Jim,

Thank you for your interest in DEEPCOOL products.

Yes, DQ 750EVO is compatible with haswell.

Best regards,

Hebe Huang

DEEPCOOL Customer Support

support@deepcool.com

www.deepcool.com

+86 10 56401919(Workdays 9am-18:00pm Beijing time)

From: jim dakos [mailto:jdakos@outlook.com]

Sent: Saturday, April 11, 2015 7:37 AM

To: support@deepcool.com

Subject: deep cool DQ750 EVO

I own a deep cool DQ750 EVO Quanta and I am asking if it is it Haswell compatible.

I cannot find any documentation or any info provided

can you please let me know if it is Haswell ready psu

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now