Duder

ASUS P6T6 WS Revolution

Recommended Posts

[wrapleft]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/547c429f944693.jpg[/wrapleft]Την P6T6 WS Revolution ανακοίνωσε η ASUS ως την νέα ναυαρχίδα χτισμένη γύρω από το Intel X58 chipset.

Ως τέτοια η νέα μητρική δε θα μπορούσε παρά να υποστηρίζει 2-way & 3-way SLI από την nVidia καθώς και ATi CrossFireX!

Συνολικά η Ρ6Τ6 WS Revolution διαθέτει έξι PCI-E Gen2 x16 slots (!) ενώ λείπουν παντελώς τα απλά PCI.

Άλλα καλούδια αποτελούν τα onboard SAS (Serial Attached SCSI) ports(δύο στον αριθμό), το 16+2 power design (16-phase για vCore; 2-phase για vDRAM/QPI), το γνωστό και από προηγούμενες υλοποιήσεις Express Gate.

Ένα νέο feature είναι το ASUS Heartbeat: κατά τη διάρκεια του boot-up γίνεται διαδοχικός έλεγχος σε διάφορα συστατικά του συστήματος (CPU, DRAM, VGA card και HDD) και αν διαπιστωθεί κάποιο σφάλμα σε ένα από αυτά τότε ένα LED παραμένει αναμμένο δίπλα στη συσκευή που παρουσίασε σφάλμα, μέχρις ότου αυτό επιλυθεί. Μόλις επιτευχθεί επιτυχές boot-up τότε τα LEDs γύρω από το ASUS brand name αναβοσβήνουν ρυθμικά δίκην παλλόμενης καρδιάς, εξ ου και το "ASUS Heartbeat".

Ακολουθεί ένας πίνακας με τα specs:

70asd7.png

70bpn9.jpg

Link to comment
Share on other sites

6ΧPCIX SLOTS έχει ή με γελούν τα μάτια μου;

Θα καταργηθούν οι υπόλοιπες θύρες επέκτασης;

Πάντως έχει ωραία χρώματα (μoιάζει με Gigabyte) και ελπίζω να συνεχίσει το μύθο της Χ48Evolution επάξια.

Link to comment
Share on other sites

6ΧPCIX SLOTS έχει ή με γελούν τα μάτια μου;

Θα καταργηθούν οι υπόλοιπες θύρες επέκτασης;

Πάντως έχει ωραία χρώματα (μoιάζει με Gigabyte) και ελπίζω να συνεχίσει το μύθο της Χ48Evolution επάξια.

@crustytheclown και εγώ το παρατήρησα τώρα και μάλλον δεν κάνουμε λάθος 6 pci express έχει:o.. :)...

Ρε θα σας μαλώσω :(....:(....:(....

http://www.hwbox.gr/showthread.php?t=2507&highlight=revolution

Ολόκληρο uber θέμα και δεν το είχατε δει? :D

Την περιμέναμε πως και πως δαύτην, επιτέλους βλέπω έρχεται :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now