ChameZX

Αγορά καινούργιων case fans.

Recommended Posts

Χελοου παιδιά.

Θα ήθελα να αγοράσω κάτι value, δεν είμαι για να δώσω 10-12? για κάθε φουρφουρι, θέλω να αγοράσω 4. Δυο εισόδου και δυο εξόδου.

Δεν με πειράζει να έχουν κάποιο led, πλάκα έχουν.

Τα κυρία χαρακτηριστικά που κοιτάω είναι διαστάσεις 120mm, PWM όπως και οι στροφές, 1300-1500/Min.

Βρήκα δυο προς το παρόν, δείχνουν καλά και με τίμια τιμή για αυτά που προσφέρουν.

eworld Ο κόσμος της Πληροφορικής ο ένας είναι από την SilentiumPC στα 4,90?

ARCTIC COOLING F12 PWM REV.2 FAN 120MM - ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑΣ ΚΟΥΤΙΟΥ (PER.811355) ο άλλος της Artic Cooling στα 5,30?.

Πιστεύω για την τιμή τους είναι καλά προϊόντα, από δυο καλές εταιρίες. Μεταξύ των δυο που πιστεύεται ότι γέρνει η ζυγαριά :)? Μια γνώμη - πληροφορία θα ήταν χρήσιμη!

Οποιαδήποτε άλλη πρόταση απόλυτος δεκτή! όριο χρημάτων τα 25?.

Edited by ChameZX
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω τα Artic Cooling . Μέτρια ανεμιστήρια όχι κατι το σπουδαιο για αυτο το price range . Η ροή του αέρα ικανοποιητική ,απο αποψη θορυβου ειναι σχετικά αθορυβα στα δικα μου αυτια εκτος και εαν τα εχεις συνεχεια στα full RPM... Το μονο κακο που έχουν ειναι οτι μαζευουν παρα πολυ σκονη πανω τους σαν να τις μαγνητιζει επανω του ενα πραγμα . Γενικά τα προτείνω εαν εισαι σε budget mode αλλιως πηγαινε για κανενα AF120 της Corsair ή Καποιο ανεμιστηρα της Enermax.:loyal:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω τα Artic Cooling . Μέτρια ανεμιστήρια όχι κατι το σπουδαιο για αυτο το price range . Η ροή του αέρα ικανοποιητική ,απο αποψη θορυβου ειναι σχετικά αθορυβα στα δικα μου αυτια εκτος και εαν τα εχεις συνεχεια στα full RPM... Το μονο κακο που έχουν ειναι οτι μαζευουν παρα πολυ σκονη πανω τους σαν να τις μαγνητιζει επανω του ενα πραγμα . Γενικά τα προτείνω εαν εισαι σε budget mode αλλιως πηγαινε για κανενα AF120 της Corsair ή Καποιο ανεμιστηρα της Enermax.:loyal:

άπειρα like για την εικόνα σου χαχαχαχα κλαιωωωω!!!!!! :D

λατρεμένος ο Bender :D

φίλε μου πήγα πήρα 4 BeQuiet! είδα το πόσο αθόρυβη ήταν η ψυκτρα μου, και είπα να τιμήσω την εταιρία για άλλη μια φορά αγοράζοντας ανεμιστήρες. Δεν υπάρχει το παραμικρό αρνητικό σχολείο. Είναι σαν να μην έχει ανεμιστήρες το κουτί! τα πάντα όλα! πολύ άψογα προϊόντα.

Θέλω να δω το καλοκαιράκι τι θα γίνει με υψηλότερες θερμοκρασίες :)

Link to comment
Share on other sites

άπειρα like για την εικόνα σου χαχαχαχα κλαιωωωω!!!!!! :D

λατρεμένος ο Bender :D

φίλε μου πήγα πήρα 4 BeQuiet! είδα το πόσο αθόρυβη ήταν η ψυκτρα μου, και είπα να τιμήσω την εταιρία για άλλη μια φορά αγοράζοντας ανεμιστήρες. Δεν υπάρχει το παραμικρό αρνητικό σχολείο. Είναι σαν να μην έχει ανεμιστήρες το κουτί! τα πάντα όλα! πολύ άψογα προϊόντα.

Θέλω να δω το καλοκαιράκι τι θα γίνει με υψηλότερες θερμοκρασίες :)

Χαχαχαχ ναι είναι τέλειος ο Bender τυχαια βρήκα την φώτο και είπα οτι ταιριαζει με την θεματολογία του forum :playful:

Πολύ ενδιαφερον τα ανεμηστήρια της BeQuiet θα ήθελα να μου πεις εντυπώσεις και απο άποψη θερμοκρασιών και επίσης ποια ψύκτρα έχεις !! :eagerness:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now