Vangelislam

Iphone 5s video sound problem

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά ...!

Πρόσφατα πήρα ενα iphone 5s ... έχω δουλέψει iphone αλλά είναι η πρώτη φορά που έχω δικό μου...! Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω ένα θεματάκι με τον ήχο στην κάμερα...!

Όταν τραβάω βίντεο σε κλάμπ ή κάπου που να έχει πολυ δυνατό ήχο όταν παίζω μετά το βίντεο δεν βγάζει καθόλου ήχο αλλά εναν περίεργο θόρυβο ...! Όταν όμως τραβάω βίντεο με μουσική πάλι αλλά είναι πιο σιγά ο ήχος π.χ. απο τα ηχεία του pc , τον ήχο στον βίντεο τον αναπαράγει σωστά ! Επίσης λειτουργεί μια χαρά και η ηχογράφηση π.χ. στο messenger και ας είναι δυνατά ο ήχος !

π.χ. εχθές ήμουν έξω και ηχογραφώ μια στο messenger και έπαιζε κομπλέ ενώ όταν τράβηξα βίντεο δεν έπαιζε ο ήχος

Μήπως ξέρει κανείς τι παίζει ?

Ααααα αυτό το πρόβλημα το έβγαλε τώρα πρόσφατα ...!

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως κάνεις ένα backup το τηλέφωνο, recovery mode, restore. Αν δε διορθωθεί έτσι, είναι hw θέμα.

Τώρα, μπορεί και να ενοχλεί κάτι το μικρόφωνο (κακή θήκη, λάθος τοποθετημένη μεμβράνη, σκόνη, σκουπίδι).

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως κάνεις ένα backup το τηλέφωνο, recovery mode, restore. Αν δε διορθωθεί έτσι, είναι hw θέμα.

Τώρα, μπορεί και να ενοχλεί κάτι το μικρόφωνο (κακή θήκη, λάθος τοποθετημένη μεμβράνη, σκόνη, σκουπίδι).

το τηλεφωνο το εχω κανει reset και restart ...! hw θεμα δεν νομιζω να ειναι γτ ενω δεν παιζει ο ηχος απο το βιντεο οταν τραβαω την ιδια στιγμη βιντεο απο το instagram ακουγεται μια χαρα ...! το μικροφωνο για την πισω καμερα νομιζω ειναι απο πισω διπλα στην καμερα σωστα? η θηκη δεν ενοχλει .... μεμβρανη δεν εχω μονο γυαλι μπροστα στην οθονη

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now