Vassilis_X

CSX Diablo 2GB DDR2-1150 Ram Kit

Recommended Posts

H 680i δεν είναι αυτή? Αν ναι, δε βρίσκω το λόγο να μην κάνουν, δεν έχω ακούσει για κάποια ασυμβατότητα. Βέβαια, αφού έκλεισε η ABIT, χάσαμε και το support της, ίσως στα forum να μαθαίναμε κάτι....τεσπα.

Νομίζω ότι θα είσαι οκ πάντως, παίζεις στο φινάλε με τις μνήμες Unlinked και είσαι κύριος ;)

(και πιστεύω θα είναι συμβατές και με τις G.Skill που ήδη βλέπω ότι έχεις)

Link to comment
Share on other sites

το ενα dimm απο τις g.skill πεθανε.. μετα πηγα στις corsair 1066 αλλα δε παιρνει τα timings η μητρικη.. δε μπουταρει καν.. μονο με 800mhz ανοιγει το μηχανημα αλλα εδω και 2 μερες ουτε και αυτο.. ξεκιναει κανονικα αλλα μετα κολλαει το συμπαν.. τωρα λεω μιας και εχει πεθανει το ενα dimm g.skill, να παω πλαισιο και να μου τις αλλαξουν με τις csx.. τι λες??? θα λειτουργει??? ηη τα εφτυσε και η μητρικη???

Link to comment
Share on other sites

Χμμ...μόνο με δοκιμή θα δεις τι παίζει. Εγώ πιστεύω ότι με τις Diablo πρόβλημα δε θα έχει, αλλά αυτό που μου λες με τις Corsair με προβληματίζει...

Τι timmings είχαν εκείνες και δεν τα έπαιρνε? Ποιο μοντέλο ακριβώς ήταν?

Link to comment
Share on other sites

Wow, τι 2.5V ρει, πάνε οι μνημούλες :hehe:

Παράξενο πάντως να μην παίζουν, ίσως δεν είναι ΕΡΡ συμβατή η ΑΒΙΤ...Τι να πω, απλά δοκίμασε τις Diablo και βλέπουμε. Εξήγησε στα παιδιά στο Πλαίσιο το όλο story, έτσι ώστε αν δεν παίξουν, να μπορείς τουλάχιστον να τις επιστρέψεις και να διαλέξεις τπτ άλλο.

Όλα αυτά βέβαια, αν δεν έχει εν τέλει κάποιο πρόβλημα το ίδιο το m/b...

Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξουν τιςμνήμες με άλλες που μπορείς να κάνεις την δουλειά σου ή την μητρική με κάποια άλλη που μπορείς να κάνεις την δουλειά σου(αν έχει περάσει όμως πολύ καιρός απο τότε που την πήρες, μάλλον μετις μνήμες θα πρέπει να ψαχτείς.)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με την εγγύηση.

Αν πάρεις αμάξι και μετάαπο 5 ημέρες παρουσιάσει πρόβλημα. . .ίσωςμπορείς να απαιτήσεις καινούριο.

Αν το αποκ΄τησειμετά απο 2 χρόνια, πληρώνεις σερβις ¨.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now