JC_Denton

Seagate FreeAgent | Xtreme 1 TB Review

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

Επειδή με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο μοντέλο...

Τελικά πως τον κλείνεις/ανοίγεις τον σκληρό?!

(Στο forum της seagate κάποιος έκανε την ερώτηση και πήρε την απάντηση: unplug it!)

Κλείνει/ανοίγει μαζί με το pc αυτόματα...?

Επίσης είναι αξιόπιστος για τα δεδομένα ή θα τα κλάψω καμιά μέρα...

Συγχαρητήρια για τον οδηγό πάντως!!! Πάρα πολύ καλός! :)

Link to comment
Share on other sites

Unplug it, ακριβώς όπως το είπαν οι τεχνικοί της Seagate...Δεν ξέρω αν είναι ο καλύτερος τρόπος, πάντως δεν έχει πάθει κάτι ο δίσκος ως τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια man άψογο review...Ήμουν ανάμεσα σε αυτόν και στον WD Elements που έχει ο George :D...Είπα να δοκιμάσω και την Seagate μια φορά, και από το πρωί που τον παρέλαβα, τον έχω τρελάνει ;P.., αλλά δείχνει να μην καταλαβαίνει τίποτα :hehe:...

Link to comment
Share on other sites

Νίκο νομίζω ότι έκανες καλά. Ο Elements ήταν αρκετά πίσω σε HD Tune & HD Tach σε σχέση με τον FreeAgent 1ΤΒ Χtreme ;) Αλλά για 89 που τον αγόρασα (ή 99 τον είχα πάρει ? :confused:), μια χαρούλα μου βγήκε :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να τη συμπαθώ τη Seagate.. Έχω εδώ και κάτι μέρες τον Xtreme 1TB και πραγματικά μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις.. Το μόνο φάουλ που βλέπω είναι τα άσπρα καλώδια, έλεος.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ συμπαθώ και τις δύο. Έχω δύο Seagate SATA2 (250GB & 320GB), δύο W/D SATA2 (2 x 320GB) και τον Elements. Μια χαρά μου έχουν βγει όλοι τους, δόξα το Θεό :D Από 'κει και πέρα, με εξαίρεση ένα Maxtor SATA 80GB, όλοι οι υπόλοιποι δίσκοι μου είναι Maxtor IDE :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Θα το διαπιστωσεις σε κανα 10ημερο Νικολακη, μπουχαχα!!:gizmo::evil:

xaxaxa! ΟΥ ΡΕ..Φτύσε τον να μην πάθει τίποτα :P (θα θεωρήσω υπεύθυνη την γκαντεμιά σου αν γίνει τίποτα να ξέρεις :hehe:)

Μπα αυτό που λες george για το HD Tune κλπ όσον αφορά την απόδοσή τους, να πω την αλήθεια δεν το έψαξα αρκετά..απλά είπα να ξεφύγω λίγο από WD ;) απότι ακούω όμως και από φίλους που έχουν τον WD, επίσης τα πάει μια χαρά...

Συμφωνώ με racer, τα άσπρα καλώδια ήταν λίγο fail :crack:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now