Pastelidis.n.s.

Η GTS 250 διαγράφει κάλυτερη πορεία από την αναμενόμενη !

Recommended Posts

[WRAPLEFT]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/547c42b46ba739.jpg[/WRAPLEFT]Προκειμένου ένα τεχνολογικό προιόν να έχει μια καλή έως και πολύ καλή πορεία στην παγκόσμια αγορά θα πρέπει να έχει αυτό που λέμε σχέση τιμής απόδοσης. Από οτι φαίνεται σε αυτό έχει επεικεντρωθεί η NVIDIA καθώς η rebranded έκδοση GTS 250 διαγράφει μία πορεία η οποία δεν ήταν αναμενόμενη και φυσικά εννοούμε προς την θετική πλευρά σύμφωνα με εταίρους από την NVIDIA. Η τιμή της GTS 250 512MB όπως ξέρουμε ξεκινάει απο τα 125?, μία κάρτα-τιμή που έχει ως κύριο αντίπαλο την HD Radeon 4870 512MB η οποία κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή στην τιμή των 150?. Βέβαια να αναφέρουμε ότι η διαφορά τιμής δεν είναι αυθαίρετη καθώς ανάμεσα στις δύο κάρτες υπερταιρεί η HD Radeon 4870. Aπό την άλλη πλευρά η GTS 250 1GB έρχεται στην τιμή των 142?. Τέλος να αναφέρουμε κάτι που θα έχετε παρατηρήσει και εσείς με την σειρά σας και δεν είναι άλλο από την μείωση τιμών στις κάρτες γραφικών της ΑΤΙ, μία κίνηση η οποία σαφώς ασκεί πίεση στην NVIDIA σε μία χρονική περίοδο πριν τον έρχομο του νέου πυρήνα της ATI τον RV790 λιθογραφικής μεθόδου 55nm και τον RV740 των 40nm. Για να δούμε θα συνεχίσει η καλή πορεία της GTS 250? Stay tuned...

Link to comment
Share on other sites

Και @@ δηλαδη, και rebrand, ΚΑΙ πουλαει σα ζεστο ψωμακι.

Ειναι να μη σου αναβουν τα λαμπατέρια?:funk:..

(απο την αλλη, εκτος της "προσφοράς" του Pixmania δεν ειδαμε και καμια 4870 στα 150? εδω περα, αλλα ουτε και GTS 250 στα 125)...

Link to comment
Share on other sites

Και @@ δηλαδη, και rebrand, ΚΑΙ πουλαει σα ζεστο ψωμακι.

Ειναι να μη σου αναβουν τα λαμπατέρια?:funk:..

γιατί να σου ανάβουν? χάνεις λεφτά από τις μετοχές της ΑΤΙ? :)...

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε, δεν ειμαι ουτε μετοχος ουτε fan της Ati, εξαλλου και στα συστηματα μου εχω και ατι (3870) και Nv (9500GT) και ειμαι μια χαρα ικανοποιημενος και απο τις 2.

Αλλα για το καλο ολων πρεπει να ενισχυθει ο πραγματικος ανταγωνισμος, και η τεχνολογια να προχωρα, οχι να μας ξανασερβιρουν για ΤΡΙΤΗ φορα το ιδιο πραγμα και ο κοσμος να εξακολουθει να το αγοραζει με την ιδια -αν οχι μεγαλυτερη- συχνοτητα...!

Link to comment
Share on other sites

το καταλαβαίνω να νευριάζεις επειδή την αγόρασες και σε ξεγέλασαν αλλά να νευριάζεις επειδή πουλάει η κάρτα (σε άλλους) δεν είναι "φυσιολογικό"...

Link to comment
Share on other sites

Εσυ θα επαιρνες το κατα.. τριτη φορα ξαναζεσταμενο προϊον?

Εγω οχι μονο δε θα το επαιρνα, αλλα θα τους κραζω (για αυτο το συγκεκριμενο, καθως και για ο,τι αλλο ξαναζεσταμενο βγαλει οποιαδηποτε εταιρεια) οσο μπορω, that's all και τελος :)

Ξερεις νοιαζομαι λιγο παραπανω και για τον αλλον και οχι μονο για τον εαυτουλη μου (και αυτο ειναι κακο μερικες φορες..)

Link to comment
Share on other sites

Nα πω και εγω την αποψη μου?

Ειναι βλακεια κατ'εμε το rebrand ορισμενων καρτων....αλλα καλο για τις εταιρειες και τους ανυποψιαστους, καθως ενας που δεν ξερει και πολλα λεει οπ καινουρια καρτα απο την NVIDΙΑ η GTS 250 και μαλιστα δεν νομιζω να του πει ο πωλητης πως ειναι ιδια σχεδον η 9800GTX +

Kαταλαβατε?

Link to comment
Share on other sites

Άμα ο αγοραστής δεν μπορεί να κάνει μία στοιχειώδη έρευνα αγοράς, (πόση γνώση χρειάζεται να google-άρεις ένα bench)? καλά κάνει η Nvidia και η κάθε Nvidia και τον κοροϊδεύει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now