easy

Αγορα κάρτας ΑΤΙ για photoshop CS4

Recommended Posts

Γιατί οι ATi κάνουν καλό GPU Acceleration με το CS4 (θεωρητικά), ενώ οι nVIDIA δεν κάνουν (μόνο οι Quadro). Κοίταξε να δεις, οι διαφορές που έχουν οι επαγγελματικές (FireGL/Quadro) με τις απλές, σε αυτά τα θέματα, είναι πολύ μεγαλες. Βέβαια, οι απλές ATi ένα μικρό boost το δίνουν, οπότε καλό είναι να πάρεις μία.

Πες μου όμως πρώτα, θα τη χρησιμοποιείς μόνο στο PS ή σε νοιάζουν και οι επιδόσεις στα παιχνίδια? Αν ναι, σε ποια ανάλυση?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν παίζει :hehe:

Πρέπει να έχεις τις Quadro για να παίξει σωστά και τόσο γρήγορα όσο έλεγαν. Αν έχεις οποιαδήποτε "κοινή" ATi ή nVIDIA, παίζει απλά λίγο πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Με όλες έτσι γίνεται, αλλά ο επαγγελματίας που δουλεύει σε 300+dpi...θέλει οπωσδήποτε τις επαγγελματικές καρτες. Που να δεις στο Lightroom και σε τέτοιες εφαρμογές τι παραπάνω κάνουν σε σχέση με τις απλές, είναι απίστευτο :D

Link to comment
Share on other sites

εγώ ρε παιδιά μόνο σε rezize zoom και scroll είδα διαφορά τίποτα άλλο

ούτε preview ούτε τίποτα

φταίει που είμαι με 2400pro?

με μεγαλύτερη θα δω διαφορά και σε άλλα πράγματα?

το έχει τσεκάρει/βιώσει κανείς αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα δεις μια διαφορά στο preview και ίσως σε κανα εφέ...αλλά όχι τραγικά μεγάλη. Αυτό που λέγαν ότι η εικόνα επεξεργάζεται 100 φορές πιο γρήγορα και τέτοια, πρέπει να ισχύει μόνο στις επαγγελματικές.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now