Archangel

Από Κρήτη κανείς;

Recommended Posts

Θα ενημερώσω ξανά σύντομα. Το κανονίζουμε. Λόγω υποχρεώσεων του ergo, χρόνος για άζωτο δεν υπήρχε. Λέμε για 9 + 10 Οκτώβρη σπίτι του ergo στο Ηράκλειο, yeap that's two days. Εμένα θα με φιλοξενήσει ο ergo, μην πηγαινοέρχομαι γιατί είναι αρκετά μεγάλη απόσταση (~70km), οπότε όταν σταματήσουμε την πρώτη μέρα θα κάτσω να παίξω λίγο on air για SuperPi 32M Low Clock Challenge :P

Άζωτο θα έχουμε 30L, αλλά αν θέλουμε ξαναγεμίζουμε.

Hardware τώρα τι να φέρεις ? O ergo θα αγοράσει καινούριο hardware. Εφόσον λοιπόν δεν έχει ξαναμπει σε άζωτο θα μας φάει πολύ ώρα μέχρι να μάθουμε το CPU, άρα δεν νομίζω να παίξουμε 3D. Αν θέλετε φέρτε κάρτες γραφικών να τις πετάμε πάνω την μία μετά την άλλη, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα προλάβουμε... Μέχρι στιγμής είμαστε 3 άτομα (ergo, astri, me). Ποιοι άλλοι θέλετε να έρθετε; Απλά μην μαζευτούμε 500 άτομα και γίνει μπάχαλο εκεί πέρα, το σπίτι έχει και συγκεκριμένο capacity :hehe: Archangel & panos444 are you in ? :)

Θα ενημερώσω ξανά, αλλά ανευ απροόπτου αυτή την φορά θα παίξουμε :) Αν δεν μπορεί ο ergo, I swear to god θα πάω να φέρω ξηρό πάγο από τα Χανιά να παίξω μόνος μου. :D

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

εννοειται δεν χρειαζεται να ρωτας..!!λοιπον φερνω τα ποτα την blood ετοιμη με το ποτ,εχετε καλο κομματι 1366, η τωρα που ανεβαινω αθηνα να φερω και 775 μοβο??εχω παρει και κατι καινουριες μνημες για 775 και ειναι αδοκιμαστες..εχω και εγω σπιτι αλλα το πολυ πολυ να φιλοξενισω ενα ατομο ειναι πολυ φοιτητικο..! σαν κουτι με τουαλετα ειναι..!!:)...:)...

Link to comment
Share on other sites

Ανέστη να μαντέψω θες να του δώσεις αυτό που σου είπα; :D

Πάω να συνεχίσω Στατιστική 2 το διάβασμα που δίνω αύριο και μετά ΤΕΛΟΣ επιτέλους ! :)

Πάνο ο έργκο θα πάρει κάνα 920 D0 μάλλον γιατί δυστυχώς και να έπαιρνε i5 δεν υπάρχουν ακόμα holdown και backplates και δεν έχουμε κάνα σοβαρό κάνιστρο να τα βγάλουμε σύμφωνα με αυτό οπότε i7 LGA1366 αναγκαστικά για να είμαστε πλήρεις χωρίς περαιτέρω διαδικασίες. Τί κάνιστρο έχεις εσύ που λες πάνω στην BR ?

Από 775 τι πράγματα έχεις;

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

η bd δινει μαζι ποτ και waterblock.. αδοκιμαστα και τα 2 αλλα ολο και κατι θα κανουν.. και γω d0 εχω οποτε μια η αλλη,εκτος και αν ειναι πολυ καλο κομματι.. 775 εχω τα παντα εκτος απο cpu.. 2 κιτακια cellshock τα "καλα" και χ48 μοβο με dd3 την p5e3 prenium. εχω και κατι αλλα κομματια,vga κτλ αλλα πρεπει να κοιταξω να βεβαιωθω.. Αθηνα ανεβαινω αυριο αλλα η μαμακια ειναι οτι δεν εχω ιντερνετ στην αθηνα και θα πρεπει να πηγαινω σε νετ καφε.. αν ειναι θα σου στειλω σε πμ το κντ μου και μιλαμε απο κει..

Link to comment
Share on other sites

Guys, χαίρετε μετά από πολύ καιρο. Διακοπές, εξεταστική και καινούργιο εξάμηνο με κρατήσανε μακριά. Λογικά εγώ είμαι μέσα, ακόμη και χωρίς hardware, απλά για παρέα και τον χαβαλέ. Και αν έχουμε ανάγκη από χώρο, ίσως μπορέσω να φιλοξενήσω κανέναν ή να αποθηκέυσω h/w και βαλίτσες που δεν έχουμε άμεσα ανάκγη.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει βαλίτσες και h/w θα έχω μόνο εγώ και θα με φιλοξενήσει ο ergo οπότε no prob. Βασικά ούτε καν βαλίτσες, απλά ένα μεγαλό σακβουαγιάζ θα φέρω και τέλος :) Τώρα περιμένω τον ergo να πάρει hardware γιατί είναι σε δίλλημα :D

Link to comment
Share on other sites

μπρε σεις να καμετε θελει πραμα γη?

απο παλιο υλικο εχω μια P5WD2-E PREMIUM και το καπακι της D930 κι ειναι και COSTARIκανακι! με μπρρ μπρρ εχει παει στα 5G , ABIT IX38QGT,Q6600,Q9650,Q9550 και μια 8800GT:hehe: ενα κιλο πρωτόρακι στη καταψυξη πρεπει να φτανει για το ποτ ηντα λετε? αυτο τση υπογραφης μου και μπολικη τρελα! λοιπον?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now