Recommended Posts

Δεν ξέρω αν είναι το πιο κατάλληλο εδώ να ρωτήσω αλλά πήρα 2 σκληρούς για να κάνω raid την προηγούμενη εβδομάδα από στοκ...

τους 7200.11 με τα γνωστά προβλήματα(που διάβασα στο νετ αφού έφτασα σπίτι κ έψαξα να βρω στοιχεία για αυτούς!) αλλά έγραφε recertified οπότε σκέφτηκα ότι δεν θα έχουν προβλήματα καθώς θα προέρχονται από rma από seagate.

O ένας ήταν από την παρτίδα την γνωστή από ταυλάνδη κ χτύπαγε άσχημα η κεφαλή!Τον επέστρεψα κ πήρα πιστωτικό αντί για αντικατάσταση γιατί λέει δεν έχει σχέση το στοκ με το κατάστημα...?

με αποτέλεσμα να έχω τον ένα στην άκρη αχρησιμοποίητο κ να σκέφτομαι αν αξίζει να πάω στο κανονικό κατάστημα κ να πάρω αλλον ένα για raid ή να πάω για τους spinpoint f3 που σκεφτόμουν από την αρχή!

Η 7200.11 σειρά που πήρα απότι διάβασα ήταν μεγάλο fail...

κατά τα άλλα λίγες είναι οι φορές που βρίσκεις πραγματάκια σε καλές τιμές απλά πρέπει να είσαι τυχερός κ να προλάβεις!

Link to comment
Share on other sites

Ότι δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους. Όπως το λέει η προταση :P

Το ένα έχει μέσα τα κeρ@τ@ του και το άλλο ούτε καν το 1/10 .

Το ένα έχει φυσικό χώρο το άλλο λέει για 1-1 κομμάτι τι έχει και έιναι στο net .

Καλα οχι και τα κερατα του.

Το 1/3 των παραγγελιων μου ακυρωνονται

το αλλο 1/3 αργουν βδομαδα και...-αμεσα διαθεσιμα

ε καιτ ο 1/3 -αμα θυμιθει ο παπαρας που χουν πατρα για μεταφορικη να ερθει απο δω- τα φερνει.

Αληθεια ρε Γοριλα, επιτρεπουν ανισκοινα(καμπεριασμα) φαση ΜΕΣΑ στο στοκαδικο?

Πως διαολο "εξαφανιζονται" 3-6 το πρωι προιοντα ?

Ριφιφι κιετς?

Link to comment
Share on other sites

Καλα οχι και τα κερατα του.

Το 1/3 των παραγγελιων μου ακυρωνονται

το αλλο 1/3 αργουν βδομαδα και...-αμεσα διαθεσιμα

ε καιτ ο 1/3 -αμα θυμιθει ο παπαρας που χουν πατρα για μεταφορικη να ερθει απο δω- τα φερνει.

Αληθεια ρε Γοριλα, επιτρεπουν ανισκοινα(καμπεριασμα) φαση ΜΕΣΑ στο στοκαδικο?

Πως διαολο "εξαφανιζονται" 3-6 το πρωι προιοντα ?

Ριφιφι κιετς?

παραγγελια??

αργει??

Πατρα?

το στοκ ολα αυτα?? δεν ειναι περνας-περνεις-φευγεις???

Link to comment
Share on other sites

:shades:

Το άλλο όμως έχει .... και

12-24-36-48 κλπ μήνες εγγύηση

Κουτιά παρελκόμενα κομπλέ σε αρκετούς κωδικούς

Τηλεφωνική συναλλαγή

Παράδοση στο χώρο σου

Εμμμ ... τι άλλο ?

Αυτά φτάνουν.

Αντε επιτέλους ... κάντε και εσείς τα αντίστοιχα να είστε πρώτη μούρη στο χωριό λέμεεεε !!!

Αντε γιατί έχω βαρεθεί να πληρώνω 15 ευρώ πήγαινε-έλα διόδια-βενζίνες ... και όταν φτάνω στο stock να μήν υπάρχει αυτό που θέλω.

Αααα ... και μήν μιλήσω για τις περίεργες συναλλαγές στο δωματιάκι του stock.

Οπως και για τα κουτιά που έχουν άλλα αντι άλλων μέσα.

Καλό θα ήταν κάποιος να ελέγχει την κατάσταση στο stock σε τακτικά διαστήματα

Υ.Σ.

Εχετε meeting σήμερα όλοι οι "γρήγοροι" στην Α.Ο.

Κοίτα να μήν κάνεις over .... και βάλε sachs organic.

Ωρέ, έχουμε τόσα πολλά που θα θέλαμε άλλα 15 άτομα να κοιτάνε μια μία τις μητρικές, να γράφουν τι παρελκόμενα έχουν ή δεν εχουν, πόσο εγγύηση έχουν, να εξυπηρετουν για τηλεφωνικές παραγγελίες και όλα αυτά που γράφεις.

Μαζί σου έιμαι και συμφωνώ σε όλα, απλά δεν γίνεται να γίνει. Για το μέλλον δεν γνωρίζω, θέλω να πιστεύω πώς θα γίνουν κάποια απο τα πράγματα που λές .

Το πρόβλημα έιναι πώς δεν υπαρχει online αλλαγή σε αποθέματα, και με το μαγαζί να έχει φυσική υπόσταση, είναι λίγο ακατόρθωτο.

Συναλλαγές σε δωματιάκι δενγνωρίζω σε τι αναφέρεσαι.Μπορείς να στείλεις ένα πμ σε μένα με το τι εννοέις ή ένα email στο info@plaisio.gr (απλά να ξέρεις πώς όλα όλα όλα φτάνουν πάνω πάνω στην "πυραμίδα" όταν τα στέλνεις εκέι :) )

ΥΣ. Εγώ δενμπορώ να πάω γιατί δεν έχω κρεμαριέρα/πλατο/βολαν/δίσκο.

Sachs Sucks, Southbend θα βάλω με ελαφρωμένο βολάν :)

Καλα οχι και τα κερατα του.

Το 1/3 των παραγγελιων μου ακυρωνονται

το αλλο 1/3 αργουν βδομαδα και...-αμεσα διαθεσιμα

ε καιτ ο 1/3 -αμα θυμιθει ο παπαρας που χουν πατρα για μεταφορικη να ερθει απο δω- τα φερνει.

Αληθεια ρε Γοριλα, επιτρεπουν ανισκοινα(καμπεριασμα) φαση ΜΕΣΑ στο στοκαδικο?

Πως διαολο "εξαφανιζονται" 3-6 το πρωι προιοντα ?

Ριφιφι κιετς?

Μάλλον ηθελες απλά να κράξεις και το έκανες ε? :P

Για το Stock House μιλάμε,όχι για καταστήματα :)

Αντίσκοινα έισαι υπερβολικός, απλά κάποιων έιναι η δουλειά τους αυτή και είναι εκέι όλη μέρα σε περίπτωση που σκάσει κάτι καλό.

Για το 3-6 θα ρωτήσω να μάθω τι ώρα κάνει update το site του stock,μπορέι να κάνει μόνο τότε. . . αλλά μάλλον "αστειάκι" σαν το ριφιφί θα έιναι . . . :bravo:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now