p_under

Q6600 (3.6 ghz or 3.8) & ati 5850

Recommended Posts

καλησπερα , αυριο περιμενω την νεα μου καρτα 5850 . εψαξα λιγο στο google να βρω ποια ειναι η καλυτερη συχνοτητα να δουλεψω τον επεξεργαστη μου για να αποδιδει το συστημα μου καλυτερα στα παιχνιδια αλλα δεν βρηκα κατι. ο επεξεργαστης ψυχεται απο την thermalight ultra cooper κ με 2 fan push-pull . αυτους : shythe ULTRA KAZE 120mm Case Fan 3000rpm για pull k τον shythe

SLIP STREAM 1900 rpm για push . το vid του cpu ειναι 1.28 . κ αυτην την στιγμη ειμαι στα 3.6 ghz με 1.44 . δεν με πειραζει να δωσω ρευμα για τα 3.8 αλλα αξιζει,θα δω διαφορα στα fps ? απο θερμοκρασιες ειμαι πολυ καλα κ συντομα θα πεσει lapping . αν εχετε κανενα συγκριτικο στειλτε μου . thanks .

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω ,ισως πολυ λιγο

Αντιθέτως θα έλεγα. Απλά είναι θέμα αρχιτεκτονικής και τα παραπάνω MHz του core2duo δεν την παλευουν με το τέρας. Εδώ 975 oced τέρμα και κάνει τρελό bottleneck σε 5870xfire

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα. μολις εβαλα την καινουργια μου καρτα, 5850 κ βαζοντας τους drivers απο το cd δεν μου ανοιγε το overdrive . μετα κατεβασα αλλους απο το site της saphhire κ το ανοιγε κανονικα αλλα αλλαζοντας τα ρολογια στην καρτα μεσω overdrive παντα τα εκανα εφαρμογη αλλα ουσιαστηκα δεν τα αλλαζε . το παρατηρησα κα παο το gpuz αλλα κ απο τα fps στα παιχνιδια που παρατηρω μεσω του frames .καμια προταση ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now