amorfis

υδροψυξη η xigmatek?

Recommended Posts

εχω αυτη τη στιγμη μια xigmatek s1283 σε c2d 8500 ο/c στα 3.8 δουλευει max 40 βαθμους.. αξιζει να βαλω μια υδροψυξη απο tai-chi? ειναι με διπλο 12αρη ανεμηστηρα απλα στο am3 το αλλο που εχω δεν κανει λογο πιο παλιου waterblock της υδροψυξης... αν το βαλω πως θα το στερεωσω στο thermaltake eureka που εχω? εαν πιστευεται οτι αξιζει να το κανω αλλιως τοση φασαρια για 2 βαθμους να μην το κανω.. η να βαλω ενα 2ο fan στη xigmatek

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το θεμα οι βαθμοι, αλλα το οτι πλεον με 40°C θα εχεις πολυ μεγαλυτερο O/C με μια καλη υδροψυξη ;)

Παντως δοκιμασε εναν δευτερο fan, ετσι κι αλλιως θα τον χρησιμοποιησεις (οποια οδο κι αν ακολουθησεις), οποτε δες και πες μας!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο να κερδίσει αν τον πάει στα 4.4GHz 24/7, σιγά δεν τίθεται θέμα. Εφόσον δεν έχεις προβλήματα με θερμοκρασίες, απλά βάλε ένα δεύτερο ανεμιστήρα στην Xigmatek και θα είσαι τζάμι. Α να ρωτήσω κάτι από περιέργεια, πόσο VCore δίνεις για τα 3.8GHz;

Link to comment
Share on other sites

σε idle νομιζω 32 εχω.. τωρα μπορει να επεσε 30 με το κρυο.. με ανοιχτο κουτι κι αλλο πιο κατο :PPP εχω 3 client του lineage2 ανοιχτα πιστευα οτι ετρεχε 100% αλλα τρεχει 50% τωρα.. στο bios 1.3 εχω δωσει.. νομιζω 1.30625... εδωσα ενα ψιλο παραπανο για να μην κολλησει αν κ με 1.3 δουλευει οκ νομιζω... cpuz & easy tune διαβαζουν αλλη τιμη

untitled.JPG

untitled.JPG

untitled.JPG

untitled.JPG.ca471e99d082dc3932205f1e198

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now