Habu

Βοήθεια για σύνθεση Water Cooling σε evga Classified

Recommended Posts

Είναι η πρώτη μου φορά που θα βάλω watercooling θα ήθελα τη βοηθεια σας γιατι ειμαι ντιπ ασχετος.

για cpu cooler περιμενω το corsair h50 τωρα δεν γινεται να το αλλαξω το έχω κανει παραγγελια τα υπολοιπα ειναι τα παρακάτω

11b21b8.jpg

Θέλω να μου πείτε αν είναι σωστά ή έχω ξεχάσει κάτι όταν θα προσπαθησω να το στήσω να μην λείπει τίποτα.

έπειτα ειναι καλά ολα η εχετε να προτείνετε τίποτα άλλο

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είναι η ιδέα μου ή έχεις βάλει αντλία ενσωματομένη σε τανκ και έχεις βάλει και τανκ στη παραγγελία?

Αν είναι όντως έτσι ή θα βγάλεις το τανκ ή θα διαλέξεις μία άλλη αντλία.

Επίσης νομίζω οτι για τη μητρική σου υπάρχει και ένα κιτ της ΕΚ.

Γενικά απο κει μπορείς να πάρεις κομπλέ υδρόψυξη οπότε τσέκαρε το αν σε συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο Ignatios....Δεν χρειάζεται το alphacool cyclone 150.;)

Επίσης για μένα δεν χρειάζεται και το mount kit....Πρώτον δεν έχεις μονό ψυγείο και δεύτερον μπορεί

κάλλιστα να μπει στο πάτο του κουτιού σου χωρίς να συγχρονίζει...;)

Αυτά τα 2...για το κιτ για την classified δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί δεν το ξέρω...:)

Όλα τα άλλα κομπλέ.;)

Τεχνικά θέματα γύρω από το στήσιμο της υδρόψυξης έχεις ψάξει να διαβάσεις..?

Να υποθέσω ότι το σύστημα σου πάει για ocing γιατί θα μπορούσες να κάνεις πολύ καλά την

δουλειά σου και με μια από τις γνωστές καλές αερόψυκτρες....

PS...Πληροφοριακά και μόνο, τι μεταφορικά υπολογίζεις να έχεις??

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησεις ! Τι κουτι εχεις ? Και τι budget ? Ωστε να μπορουμε να σου δειξουμε εναλακτηκες λυσεις !

Για Cpu cooler Γιατι παραγγειλες το Corsair ? Μπορεις να μπεις στην διαδικασια να το πουλισεις να φτιαξουμε μια ολοκληρωμενη ομορφη υδροψυξη ? Γιατι δεν λεει να εχεις custom w/c για την μητρικη και για τον επεξεργαστη να εχεις μια ετοιμη ''μουφα'' ;)

Σκεψου τα παραπανω σοβαρα..γιατι αμα ειναι να το κανεις..ας το κανεις σωστα..οχι μισες δουλειες!

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως... δε λέει να δώσεις τόσα λεφτά για υδρόψυξη και το cpu σου να ψύχεται από το h50... Στα υπόλοιπα , συμφωνώ με τους προηγούμενους. Απλά μπορείς αντί για το mounting kit και το τανκ που δε σου χρειάζονται να πάρεις ένα cpu block και να πουλήσεις το h50...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now