Recommended Posts

Γειά σας παιδιάαααααααααααααααααααααααααα.

Έχω μια αντλία ThermalFake P500 500LPH & ένα Waterblock της ThermalFake ναι ναι καλά ακούσατε ThermalFake.

Σκέφτομαι να βάλω στο σύστημα μου ακόμα ένα ψυγείο GTS 360 τριπλό. (ΟΧΙ ΤΟ ΧΟΝΤΡΟ ΤΟ GTX). Δηλαδή δύο ψυγεία ένα μονό της ThermalFake αυτο που έχω τώρα και ένα τριπλό που θέλω να βάλω. H αντλία θα μπορεί να ανταπεξέλθει στο φορτίο????????????

Το Σκεφτομαι κάπως έτσι....

Η Διάταξη είναι ΒΤΧ.

http://img689.imageshack.us/img689/2340/000g.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα αντέξει η αντλία...:D

2 παρατηρήσεις μόνο....

Το μπλοκ προορίζεται για τον i7 860?? Έχεις τσεκάρει ότι είναι συμβατό..?

Επίσης αν χρησιμοποιήσεις το τριπλό ψυγείο με 3 ανεμηστήρες, το μονό είναι αχρείαστο, μιας και

το τριπλό θα κάνει την δουλειά του και το μονό θα αποτελεί επιπλέον αντίσταση στη ροή....;)

Link to comment
Share on other sites

Να 'σε καλά βρε Boton που απάντησες γιατι τώρα δυό μερες εχω φάει μεγάλο λούκι με τόσα ψυγεία που έχει το Πλαίσιο.....

Το Μπλόκ είναι για τον i7 860 ναι έχω την EVGA P55 FTW και ταιριάζει (s775 Holes).

:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω σκεφτομαι σιγα σιγα την διμιουργια μιας custom υδροψυξης.Το gtx απο το gts 360 σε αποδοση τι διαφορες περιμενετε να εχει??εχουν αρκετα μεγαλη διαφορα σε παχος.Σχεδον διπλασιο το gtx.

Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει στην πράξη Nick θα ανεβάσω Temps.

Οτι θα έχει διαφορά θα έχει το ένα με το άλλο αλλά πιστεύω οτι θα είναι αμμελητέα.:gizmo:

Geo και εγω περιμενω καποια διαφορα..απλα θελω να δω τις διαφορες ειναι αυτες γιατι το ενα εχει 50 ευρω και το αλλο 95...

θα ανεβασεις temps με πιο ψυγειο απο τα 2 Geo?? :)

Link to comment
Share on other sites

Nick Οι Temps Θα είναι με το GTS360 Το λεπτό δηλαδή και 500lt/h αντλία.

Λογικά η διαφορά θα είναι αμμελητέα στο συστημά μου όποιο και απο τα δύο να βάλω γιατί ψύχω μόνο τον επεξεργαστή γι'αυτο και προτίμησα το GTS360. :)

Link to comment
Share on other sites

:righton:Το ξέρω JoeBar οτι τα λίτρα σε μία αντλία δεν λένε τίποτα απλά δεν ξέρω σε τι ύψος τα δίνει η συγκεκριμένη αντλία γι'αυτο γράφω το Flow Rate......
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now