Notis_Extreme_GR

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ WINDOWS 7 ULTIMATE 64-ΒΙΤ

Recommended Posts

Γεια σας.επεσε στα χερια μου προσφατα ενα αυθεντικο αντιτυπο των windows 7 ultimate και ειπα να το εγκαταστησω.το προβλημα μου ειναι οτι αφου κανει boot απο το dvd, την στιγμη που πρεπει να βγαλει εκεινο το παραθυρο για να επιλεξω χωρα και γλωσσα, δεν βγαινει τιποτα και καθεται εκει χωρις να κανει τιποτα.το συστημα αναποκρινεται(το ποντικι κουνιεται μια χαρα στην οθονη) αλλα τιποτα αλλο.........ακομη αλλαξα και τη μοναδα που εβαζα το dvd και παλι το ιδιο

βοηθηστε με πλζζζζζζζζζζζζ

EDIT: παω να εγκαταστησω ta windows σε κανονικο σκληρο δισκο και οχι ston ssd οπως λεει η υπογραφη μου

η εκδοση του dvd ειναι windows 7 ultimate 64 bit ENGLISH EDITION

και το pc μου εχει Gigabyte x58 extreme (bios version F 7)

3 gb ram 1600 mhz corsair dominator

i7 920

ο,τι αλλο θα το δειτε στην υπογραφη μου

εαν δεν καταλαβατε τιποτα πειτε μου για να το διευκρινισω

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις χρησιμοποιήσει τα συγκεκριμένα...??

Επίσης να ξέρεις ότι αργεί κάπως να βγάλει το παραθυράκι με τις ρυθμίσεις γλώσσας...;)

Link to comment
Share on other sites

@boton ξερω οτι αυτο το παραθυρακι κανει ωρα να βγει..........αλλα ακομα και μετα απο μιση(!)ωρα που το αφησα να φορτωσει με την ησυχια του παλι τιποτα!!! μετα ομως που ειδα το 2ο ποστ του toxic(ευχαριστω με εσωσες) μου μπηκε η ιδεα να δοκιμασω αυτο που ειπε και ετρεξα σε γνωστους και φιλους να βρω το ιδιο dvd....τελικα ενας γνωστος μου βρηκε ενα και μου το εδωσε και αυτο δουλευε κανονικοτατα!!!!!!! εγκατεστησα τα windows 7 χωρις κανενα απολυτως προβλημα

τελικα μαλλον ηταν χαλια η "φουρνια" του συγκεκριμενου dvd.......ποτε δεν σκεφτηκα οτι μπορει αυτο τελικα να εχει το προβλημα.....παντως τελος καλο ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now