Recommended Posts

Σκέπτομαι την αγορά ενός i-ram αποκλειστικά για bench έχω διαβάσει ότι τα σπάει σε Pcmark05 ( παλεύω με παλιότερα σοκετ ) Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν ξέρει κάνεις διαφορές από IDE to CompactFlash adapter http://linkshop.gr/eshop/view_product.php?productid=884&idcat=31&idsubcat=182&idsubsubcat=-1&key=dc61e68a4438e4bf6917354667639c51&secref=efdc8c6cd28cd0adc7b52e75638eb36f

Είναι πιο οικονομικά και περισσότερα GB . Επίσης αν έχετε υπόψη κάτι πιο καινούργιο που δεν το έχω πάρει μυρουδιά (Δεν μιλαω για SSD)

Link to comment
Share on other sites

CF είναι πιο αργές από τα iRAM.

Συστοιχείες καλών SSD ( X25-E ) πιάνουνε τα iRAM αλλά ξεφεύγουνε σε κόστος.

Άπιαστο πρός το παρών είναι το μεγάλο Acard ANS-9010

βρηκα τιμες για Acard ANS-9010 στα 225ευρω + μεταφορικα περιπου, ειναι σε προσφορα ! Solid State Drive

και ενα τεστ με Acard ANS-9010 vs. ANS-9012 vs. Gigabyte iRam Dave Cason's Acard ANS-9010 and ANS-9012 versus Gigagbyte iRAM Comparison Θα κοιταξω αργοτερα για τιμες καλυτερα, γενικα το i-ram στο ebay εχει γυρω στα 150$

Link to comment
Share on other sites

...καλη η τιμή για το Acard και το πρoτείνω σε σχέση με τα γερασμένα iram αλλά πρόσεξε πολύ για αγορές εκτός Ευρώπης γιατι θα σου έρθει άλλα τόσα το τελωνείο!!

..καλύτερα ebay + USPS πάντα ;)

Link to comment
Share on other sites

Yeap.

222MB/s @ XP Startup είναι το όριο του HWbot και στα 300MB/s αν θυμάμαι καλά της FutureMark.

Kαι η μλκια με τον Acard ειναι οτι οσο ποιο ψηλα παιζεις...τοσο καλυτερα νουμερα βγαζει..(για ευνοήτους λογους)..

Αλλα υπαρχει τροπος να το περιορίσεις στα 218~220.:P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now