Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες...

Σήμερα επιτέλους αποφάσισα να δουλέψω για πρώτη φορά το παραπάνω σετάκι αλλά προς μεγάλη μου απογοήτευση δεν μπορώ να μπουτάρω με bclk πάνω από 212, ούτε και να ανέβω παραπάνω μέσα από τα windows με το easy tune... Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει???

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς είναι το όριο και της δικής μου ud5... και εκεί παίζει μόνο εαν ρίξω την συχνότητα στις μνήμες... νομίζω ότι έφτασες στα normal limits... και λέω normal γιατι ίσως με moda να ανεβαίνει κι άλλο... θα είδες όμως οτι όσο ρεύμα κι αν της έριξες αρνείται να περάσει το 212... με ότι settings κι αν διαλέξεις... κι αν ποστάρει και λίγο παραπάνω δεν νομίζω να είναι benchable...

Αυτή είναι η δική μου... benchable μόνο για ΑΜ3...

[ATTACH]3597[/ATTACH]

AquaM.JPG

AquaM.JPG.3225c2b46b8a475e609b2b37648a4f

Link to comment
Share on other sites

Πάντως χτες που μιλούσα μαζί του για αρκετή ώρα μου δεν ήθελε να πάει 213bclk ούτε και με την

βοήθεια του easytune....

Από τι θυμάμαι πάντως όσους είχα ρωτήσει(και δεν ήταν τυχαίοι) μου είχαν πει ότι τα 215 bclk είναι

εύκολα για high end i7 μητρική....

Και πες ότι με αέρα βολεύεσαι με τα 212, σε λίγο καιρό που θα πρέπει να μπει σε subzero καταστάσεις

τι κάνουμε....?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Κι εγώ είχα καταλήξει στο συμπέρασμα ότι μάλλον εκεί ήταν το όριο, αλλά μάλλον δεν ήθελα να το πιστέψω... Varachio η κατάσταση ήταν ακριβώς όπως την περιγράφεις, με οποιεσδήποτε ρυθμίσεις σε clocks και σε ρεύμα δεν πήγαινε παραπάνω.

Συνολικα το pc αποτελείται από

Ι7 920 Do

Gigabyte ex58-ud5

Kingston KHX2000C8D3T1K3/3GX DDR3 3GB PC16000 2000MHZ cl8

Silverstone Olympia Op-1000

η γραφικων ήταν μια 4670 και ο δισκος ένας wd 640 αν και νομίζω δεν έχει σημασια...

κι ένα screenshot:

[ATTACH]3598[/ATTACH]

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

4670_am3_276761.JPG

4670_am3_276761.JPG.fdef7b6068aeea6806e2

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now