John

κανένα νέο για επερχόμενες μειώσεις τιμών;

Recommended Posts

Γειά χαρά,

ετοιμάζομαι να στήσω μηχάνημα, μέχρι 700 ευρω, και θέλω να μάθω εάν υπάρχει κάποια πληροφορία για πτώση τιμών που κάνουν κατά καιρούς το πλαίσιο και/ή άλλα καταστήματα. (π.χ. ο Ε8500 έχει εδώ και 2 χρόνια 170 ευρω. Να περιμένω σύντομα ότι θα πέσει)

Και έαν η απάντηση είναι θετική, πότε πρέπει να τις περιμένω;

Και αφορά σε παλιά και νέα μηχανήματα, ή μόνο σε παλιά μιας γενιάς (C2D ή i7) πίσω;

Λίγο πολύ έχω καταλήξει σε τετραπύρηνο (C2D quad ή i7), 6 γιγα στα 1333, αλλά θέλω το απόλυτο value for money, αφού το μηχάνημα δεν θα το έχω για παιχνίδια, αλλά για δουλειά.

Ευχαριστώ

καλό μήνα

Link to comment
Share on other sites

Update:

Ok, το παραγγειλα το setup (Q9550 , Asus P5P43TD PRO, 4x2GB CORSAIR XMS3 DHX 1333MHz κτλ).

Ελπιζω να μην τα δινουν σε κανενα μηνα στα μισα λεφτα:cussing:

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτο απορω. Σε εποχη που οι P55 μητρικες πωλουνται με τιμες για ολες τις τσεπες και γεματες νεα χαρακτηριστικα (USB3, SATA 3) γιατι να παρεις 775 πλατφορμα?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το μηχάνημα θα είναι για επεξεργασία φωτογραφιών, οπότε ο Q9550 είναι υπεραρκετός, μαζί με τα 8GB μνήμη. Η εναλλακτική ήταν i7 920 πάνω σε ASUS P6T, αλλά δεν μπορώ να φτάσω μέχρι εκεί στα χρήματα…

Έτσι κι αλλιώς το μηχάνημα αυτό θα με καλύψει για 3 με 5 χρονάκια ακόμα (το παρών είναι pentium 4 στα 2.26GHz) οπότε τότε θα έχουμε πάλι άλλα socket cpu, άλλες μνήμες κτλ, οπότε θα τα αλλάξω πάλι όλα πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

αν πας για photo editing πήγαινε σε AMD phenom II Χ4 το απόλυτο value for money ;)

στον τομέα αυτό δεν υστερεί και πολύ σε σχέση με i7

διάβασε κανένα review να δεις τις διαφορές...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now