wishmaster

Διαθεσιμοτητα Nvidia GTX 480 απο Πλαισιο???

Recommended Posts

Εχω φαγωθει με τα "καμμενα'' γιατι αν εχεις εγγυηση μπορεις να κλοκαρεις οσο ψηλα θες χωρις το φοβα μη χρειαστει να ξαναβαλεις το χερι στη τσεπη.

Οσο για το "πυρομανης'' μου το λενε και οι φιλοι μου.(γιατι αραγε lol)

Link to comment
Share on other sites

Ok. Κανένας που έχει κάψει κάτι απο OC δεν λέει πώς το έκανε.

Λένε όλοι απλά, δεν λειτουργεί πλέον. Είμαι πιο ξεκάθαρος τώρα? :P

Κανένας δεν μπορεί να αποδείξει πώς κάτι έχει καέι απο κλοκάρισμα, εκτός και έχει εμφανή σημάδια :)

Link to comment
Share on other sites

Θα εχει καει πριν αρχισει να μαυριζει...εκτος και αν δεν εχει ψυχτρα επανω...αλλα και παλι θα κανει shut down η μητρικη και δεν θα προλαβει να μαυρισει...:D

stealth

Link to comment
Share on other sites

Δεν μαυρίζουν τα πράγματα έτσι όπως το έχεις στο μυαλό σου.

Δεν θα πάρει φωτιά ένα CPU, ούτε μια μνήμη, απλά θα περάσει πολύ ρέυμα και

θα σταματήσει να λειτουργεί :)

Ας μην συνεχίσουμε το Off Topic εδω μέσα όμως, έχουμε και το Off Topic section για τις "παρατυπίες" μας :)

Link to comment
Share on other sites

Η MSI έστειλε 1(μια, MIA, M I A , one, ONE, O N E, uno, δεν ξέρω πώς αλλιώς να το πώ) lighting 5870 στην Ελλάδα. H Gigabyte είναι λίγο καλύτερα με τις SOC, το ίδιο και οι Asus με τις δικές της extreme.

δυο Βill στελνει ¨-)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε whitetaker,προπαραγγειλα την GTX480 της ASUS απο το πλαισιο.Τηλεφωνησα στην τεχνικη υποστηριξη και με διαβεβαιωσαν οτι το overclock της μεσω smartdoctor καλυπτεται απο την 3ετη εγγυηση του καταστηματος,αλλα μου φανηκε λιγο κουλο.Ισχυει??? Σιγουρα αν τους την παω καποια στιγμη καμμενη δεν μπορω να επικαλεστω την τηλεφωνικη διαβεβαιωση.Μπορω να εχω αυτη τη διαβεβαιωση καπως επισημα?

φιλε ak13ak καλησπερα

απαντωτας χιουμοριστικα....

δεν πρεπει να ανηκεις στους 4 φανταστικους και να σε λενε πυρσο

δεν πρεπει να εισαι πυροσβεστης

συνεπως -για να σοβαρευτουμε-υποθετω οτι κλοκαρεις στον θεο και σκεφτεσαι τι γινεται αν το παρακανεις ¨-)

οπως λεει και ο ετερος καπαδοκης Bill δεν γινεται τιποτα.

απλα στην αλλαζουν

Link to comment
Share on other sites

Τελος θα ερθουν και αλλα brands οπως ECS,Sparkle,Twintech κτλ.

Μηπως στο κτλ υπαγεται και η evga? Οι καρτες απο τις αλλες εταιριες γιατι δεν ειναι περασμενες στο site? Θα ερθουν αργοτερα?

Η Asus (μαζι με τη saphire)ειναι οτι καλυτερο για ati.

Mου προτεινεται αλλη εταιρεια για nvidia gtx480???(Οι διαφορες στην τιμη ειναι αμεληταιες)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως στο κτλ υπαγεται και η evga? Οι καρτες απο τις αλλες εταιριες γιατι δεν ειναι περασμενες στο site? Θα ερθουν αργοτερα?

Η Asus (μαζι με τη saphire)ειναι οτι καλυτερο για ati.

Mου προτεινεται αλλη εταιρεια για nvidia gtx480???(Οι διαφορες στην τιμη ειναι αμεληταιες)

φιλε μου στην ιστοσελιδα ανεβαινουν οσοι κατασκευαστες μας εχουν διαβεβαιωσει οτι μεσα στις επομενες εβδομαδες θα εχουν να μας στειλουν τεμαχια....

η evga ΔΕΝ ειναι μια απο αυτες καθως και η gigabyte...

προτιμω την asus λογω εγγυησης...

Link to comment
Share on other sites

Ποτε ερχονται αυτες?Δεν τις βλεπω στο site.

stealth

φιλε μου στην ιστοσελιδα ανεβαινουν οσοι κατασκευαστες μας εχουν διαβεβαιωσει οτι μεσα στις επομενες εβδομαδες θα εχουν να μας στειλουν τεμαχια....

η gigabyte ΔΕΝ ειναι μια απο αυτες...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα,μηπως γνωρίζει κανείς απο που μπορώ να προμηθευτώ 2 απο τις παρακάτω καρτες?Με παραγγελία το Plaisio θα τις εφερνε αραγε?

GeForce GTX 480 SuperClocked

EVGA | Products

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ak13ak viewpost.gif

Μηπως στο κτλ υπαγεται και η evga? Οι καρτες απο τις αλλες εταιριες γιατι δεν ειναι περασμενες στο site? Θα ερθουν αργοτερα?

Η Asus (μαζι με τη saphire)ειναι οτι καλυτερο για ati.

Mου προτεινεται αλλη εταιρεια για nvidia gtx480???(Οι διαφορες στην τιμη ειναι αμεληταιες)

Παιδια καλησπέρα,μηπως γνωρίζει κανείς απο που μπορώ να προμηθευτώ 2 απο τις παρακάτω καρτες?Με παραγγελία το Plaisio θα τις εφερνε αραγε?

GeForce GTX 480 SuperClocked

EVGA | Products

Ευχαριστώ.

φιλε μου στην ιστοσελιδα ανεβαινουν οσοι κατασκευαστες μας εχουν διαβεβαιωσει οτι μεσα στις επομενες εβδομαδες θα εχουν να μας στειλουν τεμαχια....

η evga ΔΕΝ ειναι μια απο αυτες ...

Eπισης αν διαβασεις λιγο πιο πισω θα δεις οτι αναφερω οτι η evga εχει 2 γραφεια στην Ευρωπη (Ολλανδια και Γερμανια).

Περιττο να σου αναφερω οτι σκοτωνονται για 1 τμχ ....

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παραλαβαμε τις πρωτες Asus GTX 480 ,10 τμχ ολα και ολα οι οποιες ολες ηταν προπαραγγελια...ενω αναμενονται αλλες 5 την επομενη εβδομαδα.

Αυτος ειναι και ο λογος που δεν ειναι ανεβασμενες στην ιστοσελιδα μας για το απλουστατο γεγονος οτι θα πεφτανε παραγγελιες διχως ομως να μπορουμε να καλυψουμε την ζητηση και αποτελεσμα να ταλαιπωρησουμε και τα παιδια που θα τις ειχαν παραγγειλει με αναιτια καθυστερηση.

Παραλληλα παραλαβαμε και καποια μικρη ποσοτητα απο Asus GTX 470 με σκοπο να εξυπηρετηθουν καποιες απο τις προπαραγγελιες μας αλλα και εδω η ποσοτητα δεν αρκει για να καλυψει την ζητηση ουτε για αστειο.

Η αληθεια ειναι οτι η nvidia τα εχει κανει εντελως ***** και εκει που κατασκευαστες μας βεβαιωναν για αποστολη τουλαχιστον 20-40 τμχ απο τις 480/470 ,μας στελνουν 3,5,7 καρτες με την αιτιολογια οτι η nvidia δεν εχει να τους στειλει pcb και οτι θα βελτιωθει η κατασταση απο week 18...

Παραλληλα τεμαχια που περιμεναμε απο PNY,Twintech λογω του θεματος με την ηφαιστειακη τεφρα ακυρωθηκαν οι πτησεις με αποτελεσμα να μην παραλαβουμε τιποτα απο αυτες....

Απο MSI και Gigabyte περιμενουμε ελαχιστα τεμαχια τελη του μηνα και χωρις και εδω να ειναι τιποτα confirmaρισμενο ακομη.

Η μοναδικη εταιρεια που μας εγγυηθηκε μεγαλο αποθεμα ειναι η ECS αλλα και αυτη για τελη Μαιου ,οποτε.....

Γενικοτερα η διαθεσιμοτητα ενδεχεται να φτιαξει απο τα μεσα του Μαη και καλα να ειμαστε...

Το μονο σιγουρο ειναι οτι κουρασε πολυ αυτη η ιστορια.

για οτιδηποτε νεωτερο θα σας κρατησω ενημερους.

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά έχει γ@μ.. το θέμα

με είπανε οτι μέχρι τετάρτη θα έχω την πρώτη msi στην ελλαδα

άντε να το δω γιατί δεν το πιστεύω με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά έχει γ@μ.. το θέμα

με είπανε οτι μέχρι τετάρτη θα έχω την πρώτη msi στην ελλαδα

άντε να το δω γιατί δεν το πιστεύω με τίποτα

Παρασκευη ερχονται 5 τμχ της MSI 480 στην Ελλαδα .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now