Recommended Posts

Καλημέρα αδέρφια! Oντας σε έρευνα αγοράς καλού (και κατ ανάγκην οικονομικού) τροφοδοτικού, έπεσα πάνω σε αυτό

Msystems Computers » Cases » Τροφοδοτικά

και μου κίνησε κάπως το ενδιαφέρον. Απ το λίγο που έψαξα είναι γερμανικά, κ έπεσα κ σε κανα δυο καλές κριτικές (απο γερμανόφωνα site). Το passive pfc βέβαια επιβαρύνει τη θέση του (τραβάει κ πολλά watt ο q6600 b3, μεχρι τα 170 δεν κλάταρε το παλιο 400αρι μου, και έχω πολύ χώρο για volt ακόμα, δεν χωράνε διακυμάνσεις το λοιπόν..) mολαταύτα έχει κανείς υπ όψιν του το παραμικρό για ετούτα τα τροφοδοτικακια; (και αν αυτή είναι κακή, παίζει άραγε καμία πρόταση για σκληρή χρήση με top 70e? :$.. ).

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν την έχω ξαναδεί αυτή τη μάρκα.....

Φυσικά όμως δεν είχα ξαναδεί και αυτή: LAMTECH 700W PSU - ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ - E-SHOP.GR :P

Αυτό που σου προτείνω είναι δοκιμασμένο σε 2-3 συστήματα και δεν έχει βγάλει πρόβλημα....;)

Link to comment
Share on other sites

χαχα έμεινα λίγο όταν είδα την τιμή και σε τούτο! θα την παλέψει λές και για κανα crossfire? (ωπ, έχει κ 1 βύσμα για pci express μονό, η άλλη θα βολευτεί με αντάπτορα; )

-----

τι τραβάμε κ εμείς οι low budgetiers :L..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να κοιτάξεις σε αγγελίες για μεταχειρισμένα PSU.

Μάρκας,ποιοτικά και ας είναι λιγότερα watt.Με ένα 550W καλό είσαι ανετότατος.

Με το chieftec το 650W θυμάμαι έπεζα με Q6600 @ 4.6G-1.85V και 3850 @1170-1150 @ 1.75V. χαλαρά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η υποτίμηση των watt σήμερα είναι γεγονός.. φυσικά και κοιτάω και για μεταχειρισμένα! (τα πάντα σχεδόν στο pc μου άλλωστε είναι μεταχειρισμένα :P) Απλά θέλω να είναι κάτι επαρκές για βάθος χρόνου και εξαρτημάτων.. και βλέπω αυτά τα όχι ξακουστά και λέω "κ αν μου κάτσει?!" ;) Άλλα με βλέπω στην αναμονή για μεταχειρισμένο τελικά, η το πολύ πολύ σφίξιμο λίγο το ζωνάρι και αυτό

pc1

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now