spdrosin

Προτάσεις αγοράς NVIDIA VGA

Recommended Posts

pano τρεχω λινουξ απο το 2003, μεχρι και σημερα ποτε καμια ΑΤΙ δεν επαιξε τοσο ποιοτικα και καλα οσο οι nvidia... Δυστυχως οι ΑΤΙ ειναι μονοδρομος γιατι σιγουρα παιζουν σε ολες τις διανομες...

Link to comment
Share on other sites

pano τρεχω λινουξ απο το 2003, μεχρι και σημερα ποτε καμια ΑΤΙ δεν επαιξε τοσο ποιοτικα και καλα οσο οι nvidia... Δυστυχως οι ΑΤΙ ειναι μονοδρομος γιατι σιγουρα παιζουν σε ολες τις διανομες...

δεν εχω εμπειρια καθολου..ειλικρινα!πριν ποσταρω εψαξα προχειρα..λεω λες μετα(??), μολις βλεπω αυτα που γραψατε, και καθομαι και διαβαζω τις πρωτες 2 σελιδες απο το γουγλη,και δεν βρηκα κανενα σοβαρο προβλημα και γιαυτο το εγραφα αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ Πάνο Gigabyte μάλλον λέω αλλά την υπερχρονισμένη έκδοση.

προσωπικα θεωρω την αυξημενη εγγυηση προσον στην συγκεκριμενη καρτα..!!επισης αν δεν εχει καλυτερο συστημα ψυξης δεν αξιζει τα χρηματα της η υπερχρονισμενη..

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα θεωρω την αυξημενη εγγυηση προσον στην συγκεκριμενη καρτα..!!επισης αν δεν εχει καλυτερο συστημα ψυξης δεν αξιζει τα χρηματα της η υπερχρονισμενη..

Μα η υπερχρονισμένη 6 ευρώ πιο ακριβή είναι μόνο: Multirama - Προϊόν.

Edit: Λοιπόν παιδιά κατέληξα: θέλω την Gigabyte την υπερχρονισμένη, αλλά τη δεύτερη (βελτιωμένη) έκδοσή της (revison 2.0): Gigabyte GV-N250OC-1GI (rev. 2.0)

Με λίγο Google τη βρήκα στο newegg και σε καλή τιμή. Το έχω ακούσει πολλές φορές το site, αλλά δεν έχω μπει ποτέ. Κάνω λογαριασμό και παραγγέλνω; Είναι ασφαλές; Σε περίπτωση βλάβης τί γίνεται με RMA;

Link to comment
Share on other sites

το αυγο δεν στελνει ελλαδα..

Σωστά. Μόλις μου είπαν και μένα σε άλλα φόρουμς πως το εν λόγω μαγαζί δε στέλνει Ελλάδα και ξενέρωσα. Πού θα τη βρω την υπερχρονισμένη τη revision 2.0;

Link to comment
Share on other sites

pc1

εδω το καλο revision 2!!!!!!:hehe:

Έλα ρε Πάνο. Κι έφαγα όλο το Goggle για να τη βρω - αλήθεια. Μπράβο. Thanx. Ακριβή την έχουν εδώ ρε. Συνεχίζω το ψάξιμο. Αν τη βρούμε φθηνότερη καλά θα ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε Πάνο. Κι έφαγα όλο το Goggle για να τη βρω - αλήθεια. Μπράβο. Thanx. Ακριβή την έχουν εδώ ρε. Συνεχίζω το ψάξιμο. Αν τη βρούμε φθηνότερη καλά θα ήταν.

δεν εχει κανενας αλλος τουλαχιστον στο site..απο το skroutz το βρηκα και γω τυχαια..μπορεις να παρεις τηλ ενα ενα τα μαγαζια με τις πιο φθηνες τιμες και να τους ρωτησεις rev!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει κανενας αλλος τουλαχιστον στο site..απο το skroutz το βρηκα και γω τυχαια..μπορεις να παρεις τηλ ενα ενα τα μαγαζια με τις πιο φθηνες τιμες και να τους ρωτησεις rev!!!

Δε χρειάζεται. Φαίνεται στα specs: η revision 2.0 έχει λίγο πιο ψηλά ρολόγια.

Link to comment
Share on other sites

παντως αν δεν θες gigabyte εχει και αυτη: Palit GeForce GTS250 1GB - Skroutz.gr κοντα 40? κατω..

εδιτ: pc1 και αυτη 10ευρω κατω,με τους ιδιους χρονισμους με το καλο revision της γιγα..!

Palit σίγουρα δεν παίρνω.

Η MSI μετράει όντως, αλλά καιρό τώρα θέλω να πάρω κάτι της Gigabyte (όλο ASUS παίρνω).

Link to comment
Share on other sites

Palit σίγουρα δεν παίρνω.

Η MSI μετράει όντως, αλλά καιρό τώρα θέλω να πάρω κάτι της Gigabyte (όλο ASUS παίρνω).

παλιτ λογω χρηματων το ελεγα..η msi προσφερει ιδια ρολαγια και ισα χρονια εγγυησης για 10? λιγοτερα. το ποσο ειναι απο ελαχιστο εως μηδαμινο μπροστα στα 150.. και οι 2 ειναι πολυ καλες,και οι 2 ειναι απο το ιδιο μαγαζι..η επιλογη δικη σου!!καλες αγορες!!!!

Link to comment
Share on other sites

παλιτ λογω χρηματων το ελεγα..η msi προσφερει ιδια ρολαγια και ισα χρονια εγγυησης για 10? λιγοτερα. το ποσο ειναι απο ελαχιστο εως μηδαμινο μπροστα στα 150.. και οι 2 ειναι πολυ καλες,και οι 2 ειναι απο το ιδιο μαγαζι..η επιλογη δικη σου!!καλες αγορες!!!!

Σωστός. Βοήθησες πολύ. Thanx ρε Πάνο.

Link to comment
Share on other sites

Palit σίγουρα δεν παίρνω.

Η MSI μετράει όντως, αλλά καιρό τώρα θέλω να πάρω κάτι της Gigabyte (όλο ASUS παίρνω).

Ειχα την palit και τωρα εγω την MSI twin frozr. Πολυ καλυτερη η υλοποιηση της Palit και οσο και αν σου φαινεται περιεργο ηταν και πιο δροσερη. Και clockare καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την palit και τωρα εγω την MSI twin frozr. Πολυ καλυτερη η υλοποιηση της Palit και οσο και αν σου φαινεται περιεργο ηταν και πιο δροσερη. Και clockare καλυτερα...

Και τώρα γιατί δεν την έχεις και ξαναέχεις την ίδια από άλλη εταιρία;

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα γιατί δεν την έχεις και ξαναέχεις την ίδια από άλλη εταιρία;

Eιχαν βγει προβληματικοι drivers απο nvidia που σταματουσαν το cooler της καρτας, οποτε η καρτα εγινε ψητη... Δυστυχως το πλαισιο δεν ειχε την ιδια (ειχαν φερει μονο την green, που δεν clockarei)...

Link to comment
Share on other sites

Eιχαν βγει προβληματικοι drivers απο nvidia που σταματουσαν το cooler της καρτας, οποτε η καρτα εγινε ψητη... Δυστυχως το πλαισιο δεν ειχε την ιδια (ειχαν φερει μονο την green, που δεν clockarei)...

Πριν 2-3 μήνες έγινε αυτό; Το θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2-3 μήνες έγινε αυτό; Το θυμάμαι.

Nαι καπου εκει ειναι... drivers για λινουξ για την ακριβια... Η καρτα εσκασε την ωρα που επαιζα HοΝ :P και ηταν και η μονη 250 που εχω δει με 2x6pin...

Link to comment
Share on other sites

Nαι καπου εκει ειναι... drivers για λινουξ για την ακριβια... Η καρτα εσκασε την ωρα που επαιζα HοΝ :P και ηταν και η μονη 250 που εχω δει με 2x6pin...

Οπότε περισσότερη ενέργεια. Δεν πειράζει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now