spdrosin

Προτάσεις αγοράς NVIDIA VGA

Recommended Posts

Ε τώρα με καταλάβατε. Γαμώτο... Έπρεπε να δώσω και download link :P

ελα πες την αληθεια!!!το φιλας σαν κορη οφθαλμου να μου το δωσεις με την 295 ε?!!!!!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους για μια φορά τυχερός:

H Gigabyte GTS 250 1GB rev. 2.0 που έψαχνα, μόλις χθες εξαντλήθηκε στο pc1.gr. Τους πήρα το πρωί τηλέφωνο και μου είπανε πως δεν αναμένεται άμεσα. Bέβαια είχε και τιμή υψηλή (150 ευρώ) κι γι' αυτό το σκεφτόμουν αυτές τις μέρες. Τα 2 τοπικά μαγαζιά που ρώτησα στο Βόλο μου είπανε πως info-quest δεν φέρνει το συγκεκριμένο μοντέλο παρά μόνο τη rev. 1.0. Οπότε λέω, "πριν μπω skroutz.gr δε ρίχνω μια ματιά στο e-shop.gr"; Και τί να δω; GV-N250OC-1GI (rev. 2.0). Eλπίζω μόνο από την αγωνία και τη βιασύνη μου να την παραγγείλω, να συμπλήρωσα τα στοιχεία μου σωστά. Χαχα.

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο κι όμως αληθινό: η κάρτα έφτιαξε.

Πώς; Δοκίμασα τη μέθοδο του φίλτατου ThorLite στο pctechnology.gr (παραθέτω εγώ τα λεγόμενά του): "Δοκιμασε να κανεις το εξης παρε την 8800GTS που εχεις βγαλε την ψυκτρα καθαρισε την απο παστες κτλ.Μετα αναψε το φουρνο στους 200 για 30 λεπτα,σβησε το φουρνο και βαλε μεσα την καρτα για 45 λεπτα και πιθανον να φτιαξει.Τη προηγουμενη βδομαδα εκλασε η 8800GTS G80 οπως η δικια σου και εκανα την ιδια διαδικασια και τωρα παιζει παλι μια χαρα".

Αποτέλεσμα; Η κάρτα ξαναδούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο κι όμως αληθινό: η κάρτα έφτιαξε.

Πώς; Δοκίμασα τη μέθοδο του φίλτατου ThorLite στο pctechnology.gr (παραθέτω εγώ τα λεγόμενά του): "Δοκιμασε να κανεις το εξης παρε την 8800GTS που εχεις βγαλε την ψυκτρα καθαρισε την απο παστες κτλ.Μετα αναψε το φουρνο στους 200 για 30 λεπτα,σβησε το φουρνο και βαλε μεσα την καρτα για 45 λεπτα και πιθανον να φτιαξει.Τη προηγουμενη βδομαδα εκλασε η 8800GTS G80 οπως η δικια σου και εκανα την ιδια διαδικασια και τωρα παιζει παλι μια χαρα".

Αποτέλεσμα; Η κάρτα ξαναδούλεψε.

πολυ ενδιαφερον!!!ακομα πιο ενδιαφερον βεβαια ειναι η ανακαλυψη!!!τι σκεφτοταν οταν εβαζε την καρτα γραφικων στο φουρνο?!!!!loooooool!!!!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφερον!!!ακομα πιο ενδιαφερον βεβαια ειναι η ανακαλυψη!!!τι σκεφτοταν οταν εβαζε την καρτα γραφικων στο φουρνο?!!!!loooooool!!!!:hehe:

Έλα ντε. Τρελό έτσι; Σήμερα εν τω μεταξύ ήρθε και η παραγγελία μου στο e-shop. Θα παίξω κανα παιχνίδι αυτές τις μέρες κι από βδομάδα θα δω τι θα κάνω με την GTS250. Έκανα αμάν και πως να την πετύχω. Αν ξαναχαλάει η 8800 μου, άντε να την ξαναβρώ μετά.

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε. Τρελό έτσι; Σήμερα εν τω μεταξύ ήρθε και η παραγγελία μου στο e-shop. Θα παίξω κανα παιχνίδι αυτές τις μέρες κι από βδομάδα θα δω τι θα κάνω με την GTS250. Έκανα αμάν και πως να την πετύχω. Αν ξαναχαλάει η 8800 μου, άντε να την ξαναβρώ μετά.

Βαλε την 250. τραβαει καλυτερα απο την 8800...

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την 250. τραβαει καλυτερα απο την 8800...

Λες μωρέ; Δεν ξέρω, είμαι σε δίλλημα.

σκληροι στην καταψυξη, vga στο φουρνο.. Τι αλλο θα δουμε?? cpu στη σουβλα?

Καλά αυτό αποκλείεται. Χαχαχα.

Edit: Την πηηήρααα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now