dark

προβληματα με 2 PCs

Recommended Posts

παιδια μονο εσεις μπορειτε να με σωσετε... εχω 2 pc με μεγαλο προβλημα!!!

1) το πρωτο ετσι στα ξαφνηκα οταν το ανηξαμε δεν μπορουσε να ξεκινησει... failed to load pool data και κατι restart

2) το αλλο για το οποιο μου φενετε θα ριξουν σε εμενα το φτεξιμο... εχει windows xp 32bit και ξαφνηκα οταν φορτωνει τα windows βγαζει σε ενα παραθηρο οτι ληπει ενα .dll και το service.exe δεν μπορει να ξεκινησει... και μετα απλα δηχνει τον κερσορα με μαυρη οθονη... μηπως υπαρχει τροπος να διορθωθει αυτο? οταν πηγα να κανω repair τον C δεν εκανε τπτ σαν να κολησε... αυτο το pc με καιει ποιο πολυ please help!!!

Link to comment
Share on other sites

dark ποσταρε το και σε κανα αλλο φορουμ, εδω μονο το off topic εχει ζωη!! :hehe::hehe:

εγω απο μερια μου μονο να βαλεις cd windows μεσα και να κανεις κανα repair μου ερχεται και μιας και αυτο δν επιασε, σηκωνω τα χερια ψηλα!

Link to comment
Share on other sites

απο εμπειρία. θα φας τόοοοση ώρα για να το διορθώσεις που θα είχες χώσει 3 format εν το μεταξύ..

πέτα ένα linux live cd για να σώσεις τα αρχεία σου και format από μένα..

Link to comment
Share on other sites

τελικα καταληξαμε οτι θα κανω format και στους 2... θα συνδεσω τους σκληρους στο pc μου για να αποθηκευσω τα αρχεια που χρειαζονται... εχω ενα δηλημα ομως... ο 2oς εχει τα windows xp και θα ηθελα να βαλω τα win 7 64bit, ειναι δυνατο συστημα Intel Ε8500 και 9600GT ομως εχει ενα παλιο tv tuner ASUSTeK Computer Inc. - Multimedia - ASUS TV FM Card-7135 για το οποιο δεν υπαρχουν drivers για τα win 7 και δησταζω λιγο να το κανω. λεω να του βαλω το cyberlink powercinema 5 που υποστηριζει το tv tuner

αρε τι τραβαω ο κακομηρος εχω και ενα laptop σπασμενω **** την κοινωνια μου

Link to comment
Share on other sites

φιλε και στο safe mode μου λεει οτι ληπει το ιδιο .dll, αυτο που σκεφτηκα ειναι να βαλω τον σκληρο στο pc μου και να βαλω το .dll που ληπει στον φακελο του

Link to comment
Share on other sites

παιδια μονο εσεις μπορειτε να με σωσετε... εχω 2 pc με μεγαλο προβλημα!!!

1) το πρωτο ετσι στα ξαφνηκα οταν το ανηξαμε δεν μπορουσε να ξεκινησει... failed to load pool data και κατι restart

2) το αλλο για το οποιο μου φενετε θα ριξουν σε εμενα το φτεξιμο... εχει windows xp 32bit και ξαφνηκα οταν φορτωνει τα windows βγαζει σε ενα παραθηρο οτι ληπει ενα .dll και το service.exe δεν μπορει να ξεκινησει... και μετα απλα δηχνει τον κερσορα με μαυρη οθονη... μηπως υπαρχει τροπος να διορθωθει αυτο? οταν πηγα να κανω repair τον C δεν εκανε τπτ σαν να κολησε... αυτο το pc με καιει ποιο πολυ please help!!!

1) Format

2) Βάλε το CD των Windows, πήγαινε στο repair console και γράψε fixboot. Με το που σε ρωτήσει σε ποιο δίσκο γράψε 1 μιας και θέλεις να κάνεις fixboot στον C. Αν ούτε αυτό δεν δουλέψει, και μιας και μας λες ότι χρειάζεσαι τα αρχεία του δίσκου, βάλε τον σαν δεύτερο σε ένα άλλο PC πάρε τα αρχεία και έπειτα κάνε του format :T:

Link to comment
Share on other sites

για την καρτα τηλεορασης αμα δν υπαρχουν drivers το power cinema δν θα δουλεψει.

εγω με μια gigabyte που δεν εχει digitally signed drivers για win7 δν μπορει να παιξει στο cinema αλλα στο windows media center ολα καλα! περιεργα πραγματα... Δες αν την δουν καπως τα windows μετα το φορτματ και κανε ενα scan μεσα απο το media center ;)

Link to comment
Share on other sites

LOL ενω δεν εβλεπε καν το tv tuner πατησα το patette snooping enabled στο bios και την βρηκε, την εγκατεστησε, νομιζω εβαλα κατι xp drivers και δουλευεi και με το powercinema αλλα και το windows media center...

το αλλο pc μετα απο 5-6 φορες πατησα default στο bios δουλεψε με safe mode πατησα μετα last known good configuration και δουλευει μια χαρα

ολα μια χαρα, ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now